Kėdainių ligoninės priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrius ruošiasi naujovėms. „Siekdami gerinti skubiosios medicinos pagalbos paslaugų kokybę bei prieinamumą gyventojams, artimiausiu metu diegsime užsienyje populiarias telemedicinos paslaugas. Jų esmė – pasitelkus modernias technologijas skirtingose gydymo įstaigose dirbantys medikai gali konsultuotis tarpusavyje, per atstumą“, – sako Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė.

Pasak E. Vaškevičienės, ligoninės priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje suteikiama labai daug skubiosios medicininės pagalbos paslaugų, iš kurių nemaža dalis – gana sudėtingi atvejai, dažnai reikalaujantys įvairios specializacijos ir aukštos kvalifikacijos gydytojų įvertinimo.

Toks bendradarbiavimas Kėdainių medikams ir pacientams leis greičiau diagnozuoti ligą ir parinkti gydymą, nes suteiks galimybę medikams operatyviau keistis svarbia informacija apie pacientus, konsultuotis priimant sprendimus dėl tolimesnio gydymo.

„Tai itin svarbu, kai reikia priimti sprendimus dėl sudėtingų, kritinių atvejų. Kuo anksčiau pradedamas tinkamas gydymas – tuo daugiau galimybių žmogui pasveikti, išvengti mirčių.

Svarbu yra ir tai, kad naujovės užtikrins, jog pacientams ir jų artimiesiems nebereikės vykti į didžiųjų miestų ligoninių skubiosios pagalbos skyrius konsultacijoms. Jos bus kokybiškai suteiktos Kėdainių ligoninėje, o prireikus guldyti į ligoninę didžiuosiuose centruose, pacientai galės būti nuvežami tiesiai į specializuotus skyrius“, – sakė E. Vaškevičienė.

Projektas bus įgyvendinamas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Kauno klinikomis, Santaros klinikomis ir Respublikine Vilniaus universitetine ligonine. VšĮ „Kėdainių ligoninė“ priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus medikus konsultuos Kauno klinikų specialistai.

Iš projekto, kurį finansuoja Europos Sąjunga, numatytų lėšų Kėdainių ligoninė įsigis mobilią telekonsultacijų stotelę su programine įranga.

Panašios naujienos