Kad Kėdainių ligoninė turi problemų dėl atvykstančiųjų automobilių pastatymo, yra tekę girdėti ne vienam kraštiečiui. Metai bėga, bet problema nesprendžiama – rasti kur tvarkingai pastatyti automobilį atvykus į pagrindinę rajono gydymo įstaigą tiesiog tas pats kaip laimėti loterijoje. 

Kadangi pastatyti automobilį prie Kėdainių ligoninės – tikras iššūkis, kasdien netrūksta  avantiūristų, rizikuojančių ir statančių transporto priemones pažeidžiant Kelių eismo taisykles.

Kadangi pastatyti automobilį prie Kėdainių ligoninės – tikras iššūkis, kasdien netrūksta avantiūristų, rizikuojančių ir statančių transporto priemones pažeidžiant Kelių eismo taisykles.

„Kėdainių mugė“ sulaukė kėdainietės skambučio, kuris paskatino atsigręžti į šią aktualiją.

Nuotaiką sugadino pranešimas apie baudą
„Pas medikus juk neskubame dėl pramogos. Į gydymo įstaigas einame tada, kai sustreikuoja sveikata, norime išsirašyti vaistų ar atlikti kokius tyrimus. Jau ne vienerius metus ligoniai ar juos lydintieji skundžiasi, kad prie Kėdainių ligoninės didelės bėdos su automobilių stovėjimo aikštelėmis – jų tiesiog tragiškai trūksta. Esant tokiai situacijai atvykusieji pas gydytojus ir neradę vietos mašinas pastatyti aikštelėse, stato jas arba gretimose gatvėse arba aikštelių pakraščiuose, o kartais ir ant žolės. Suprantu, kad tai nėra gerai. Tokius pažeidimus pastebėję policijos pareigūnai daug nesivargina, ne vietoje pastatytų automobilių šeimininkams rašo baudų kvitus. Pati atsidūriau tokioje situacijoje, mat gegužės 25 dieną, pirmadienį, kai ligonių srautas pas gydytojus būna tikrai didelis, atvykau atlikti būtinų tyrimų, keliolikai minučių mašiną pastačiau priešais Priėmimo skyrių ant kažkada augusios žolės ir po kelių dienų sulaukiau pranešimo, kad esu nubausta. Nemanau, kad tokia išeitis sąžininga. Suprantu, kad bausti būtų galima, jei mašina pastatyta pažeidžiant taisykles, o aplinkui būtų pilna tvarkingų vietų. Nenoriu labai skųstis, tačiau perspėju kraštiečius – nestatykite mašinų prie ligoninės ant žalios vejos, net jei ten ir matosi nuolatinės išvažinėjimo vietos, – taisyklės visiems vienodos ir kažkada tikrai galite būti nubausti, jei automobilį pastatėte netvarkingai“, – paskambinusi į redakciją savo poziciją išsakė kėdainietė Jolita.

Kasdien policijos pareigūnai už ne vietoje pastatytus automobilius surašo iki 30 baudų protokolų.

Kasdien policijos pareigūnai už ne vietoje pastatytus automobilius surašo iki 30 baudų protokolų.

Kasdien – keliasdešimt pažeidimų
Ar iš tiesų kėdainiečiai dažnai pažeidžia automobilių statymo taisykles prie Kėdainių ligoninės, paklausėme rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininko Giedriaus Čižinausko. Pareigūno atsakymas buvo gana konkretus: „Pažeidimų prie ligoninės tikrai netrūksta. Būna savaičių, kai kasdien ten užfiksuojame iki trisdešimt pažeidimų. Mes negalime užmerkti akių ir nematyti pažeidimų. Tvarka turi būti, o įstatymai vienodai taikomi visiems.“

Automobilių statymas neturi kelti streso
Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas pritaria besiskundžiantiesiems, kad prie pagrindinės rajono gydymo įstaigos trūksta automobilių stovėjimo aikštelių. „Jau turbūt penkeri metai teikdamas rajono Tarybai kasmetinę ataskaitą, ją užbaigiu problemų sąrašu. Jame tikrai kaskart tarp svarbiausių aktualijų – automobilių parkavimas. Iš rajono vadovų ne kartą girdėjau pažadus, kad ta problema bus išspręsta, tačiau iki šiol ji nejuda. Mes net turime pateikę pasiūlymus, kur reikėtų įrengti aikšteles. Vieną būtų galima įrengti prie apleistų teniso kortų, o kitą buvusio Infekcinio skyriaus pastato vietoje. Tačiau lėšų aikštelių įrengimui vis nerandama. Man buvo žadėta, kad aikšteles būtų galima įrengti iš mažų miestelių infrastruktūros gerinimo programos, tačiau kol kas jokios investicijos neateina. Labai norėtume, kad mūsų pacientai ar juos lydintys asmenys nepatirtų nepatogumų, bet viena ligoninė aikštelių tikrai nepastatys“, – sakė S. Skauminas.
Savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, paklaustas apie Kėdainių ligoninės parkingo problemą, sakė, jog jam gerai žinoma ši aktualija: „Šiųmečiame rajono biudžete lėšų automobilių aikštelės įrengimui prie ligoninės nėra. Tačiau kitąmet tikrai ieškosime galimybių šį reikalą pajudinti iš mirties taško. Automobilio pastatymas prie gydymo įstaigos neturi kelti streso ir mes darysime viską, kad tokių problemų neliktų.“

Panašios naujienos