„Kadangi bemaž viso rajono gyventojai žinojo, kad „Kėdainių grūdų“ valgykloje dirba bene pačios geriausios virėjos, tai mums neliko nieko kito, kaip jas pervilioti į savo įmonę. Labai džiaugiamės, kad mūsų norai išsipildė ir po trumpos pertraukos „Lifosos“ valgykloje vėl garuoja puodai ir čirškia keptuvės, o šauniosios šeimininkės Aušra ir Auksuolė pasiruošusios pamaitinti visus, kas tik užsuks į valgyklą“, – atnaujintos valgyklos įkurtuvių rytą sakė bendrovės „Lifosa“ administracijos direktorius Juozas Baniota.

Auksuolė ir Aušra pradeda dirbti atnaujintoje bendrovės „Lifosa“ valgykloje.

Auksuolė ir Aušra pradeda dirbti atnaujintoje bendrovės „Lifosa“ valgykloje.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus Jono Dastiko, bendrovės valgykla turi gana savitą istoriją: „Kažkada trąšų gamintojų valgykla buvo kitame pastate. Vėliau ją įkūrėme dabartiniame korpuse ir joje pietus kasdien valgyti susirinkdavo apie 2 tūkstančiai dirbančiųjų. Laikui bėgant norinčiųjų valgyti valgykloje vis mažėjo, o pastaruoju metu buvo likę labai nedaug. Pradėjome galvoti, kad tą spragą reikėtų užpildyti. Suradome vienas geriausių šeimininkų, atnaujinome patalpas, nupirkome įrangos ir pradedame naują etapą. Turime 960 darbuotojų, tad galvojame, kad bent ketvirtadalis tikrai ateis papietauti į valgyklą. Pats taip pat planuoju užsukti ir pažiūrėti, ar tikrai tos virėjos gamina skaniai ir sočiai.“

Valgyklos įkurtuvių juostelę perkirpo „Lifosos“ generalinis direktorius Jonas Dastikas ir bendrovės „Lautina“ direktorė Aušra Buklienė.

Valgyklos įkurtuvių juostelę perkirpo „Lifosos“ generalinis direktorius Jonas Dastikas ir bendrovės „Lautina“ direktorė Aušra Buklienė.

Aušra Buklienė ir Auksuolė Kilčiauskaitė „Kėdainių grūdų“ patalpose valgyklą atidarė prieš ketverius metus. Moterų pastangas netruko įvertinti ne tik Pramonės rajono atstovai, bet ir daugelio miesto įmonių dirbantieji. „Mes kasdien pietumis pamaitindavome apie pustrečio šimto žmonių. Labai džiugu, kad mūsų pastangas ir darbą vertina kėdainiečiai. Tikimės, kad klientų šis persikėlimas neatbaidys, juk atvykimas į „Lifosą“ dar patogesnis negu į ankstesnę vietą. Esame pasiruošusios pavalgydinti visus, kas tik pravers mūsų valgyklos duris“, – svetingai kalbėjo valgyklos šeimininkės.

Moterys jau anksčiau maisto priruošdavo iš maždaug 100 kilogramų bulvių ir 50 kilogramų mėsos. Dabar jų darbo tempas neturėtų mažėti. „Kasdien verdame vis kitokią sriubą ir siūlome pasirinkti karštą patiekalą iš penkių. Galėsime pamaitinti net ir vegetarus, nes turėsime ir nemėsiškų patiekalų“, – šypsojosi Auksuolė.

Lifosiečiai suskubo peržiūrėti meniu - juos domino ir patiekalai, ir jų kainos.

Lifosiečiai suskubo peržiūrėti meniu – juos domino ir patiekalai, ir jų kainos.

Darbščiosios šeimininkės įsitikinusios, kad jų gaminamų pietų kainos tikrai negąsdins klientų, nes sočiai ir skaniai papietauti „Lifosos“ valgykloje, kurioje vienu metu gali susėsti apie šimtas žmonių, bus galima tam išleidus nuo dviejų iki trijų eurų.

Valgyklos įkurtuvių šventėje dalyvavę lifosiečiai sutartinai tvirtino, kad čia bus dažni svečiai. „Mes jau žinome, kaip šios šeimininkės gamina, nes pietauti važiuodavome į ankstesnę jų darbo vietą. Mums labiausiai patikdavo šio dueto verdami barščiai ir firminiai Aušros kepami šniceliai. Tad dabar, kai puikiąsias šeimininkes turime savo įstaigoje, jų gaminamus patiekalus skanausime kiekvieną dieną“, – kalbėjo valgyklą padėję atnaujinti darbuotojai.

Bandelės naujojoje valgykloje šviežiai kepamos kasdien.

Bandelės naujojoje valgykloje šviežiai kepamos kasdien.

Aušra, paklausta, kaip gamina garsiuosius šnicelius tik šyptelėjo: „Receptas pats paprasčiausiais – malta mėsytė, kiaušinai, prieskoniai. Suformavus šnicelį, jį reikia apvolioti džiuvėsėliais ir kepti. Nežinau, kuo jie traukia valgytojus, bet yra tikrai populiarūs.“

Atnaujinta valgykla bendrovėje „Lifosa“ dirba kiekvieną darbo dieną nuo 10 iki 16 valandos. „Mes dirbsime tiek, kiek lankysis valgytojai. Ir tikrai nė vieno neišleisime alkano“, – sakė Aušra ir Auksuolė.

Panašios naujienos