Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ šiandien pranešė stabdanti veiklą kasmetiniam planiniam gamyklos remontui atlikti. Įmonės veiklos atnaujinimo data šiuo metu dar nėra patvirtinta.

„<…> Akivaizdu, kad pastarieji metai buvo vieni sudėtingiausių „Lifosos“ istorijoje. Dabartinėmis sąlygomis įmonė nepajėgia vykdyti efektyvios ir sėkmingos veiklos – gaminti kokybiškus gaminius, atsiskaityti su tiekėjais ir aptarnauti klientus. Vis dėlto, „Lifosos“ vadovybė glaudžiai bendradarbiauja su atsakingomis šalies institucijomis siekdama rasti ilgalaikį sprendimą, kuris leistų ir tęsti veiklą, ir užtikrinti sankcijų laikymąsi“, – sako Andrijus Savčukas, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Pastaraisiais metais bendrovės veikla buvo keliskart neplanuotai stabdoma. Pasak „Lifosos“ vadovo, gamykla patyrė didelių tiekimo grandinės sutrikimų, žaliavų trūkumą ir turėjo ribotas galimybes naudotis finansais. Taigi bendrovei buvo sudėtinga atsiskaityti su tiekėjais ir priimti mokėjimus iš klientų visame pasaulyje. Tai lėmė, kad „Lifosos“ trąšų pasiūla pasaulinei rinkai 2022 m. sumažėjo kone 70 proc., o apribojus veiklą praėjusiais metais, įmonė veikia nuostolingai.

Bendrovės vadovybė pažymi, kad dabartinėmis sąlygomis įmonės veikla įžengia į kritinį laikotarpį, kuomet siekiama užtikrinti saugią „Lifosos“ veiklą ir ateities finansinį gyvybingumą. Vadovybė ir darbuotojai ir toliau didžiausią dėmesį skiria rasti veiksmingam, sankcijas atitinkančiam sprendimui, kuris leistų saugiai atnaujinti įmonės veiklą bei, bendradarbiaujant su Lietuvos valdžia, užtikrinti „Lifosos“ ateitį.

Neseniai vykusio Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio metu bendrovės generalinis direktorius pateikė pasiūlymus, kaip būtų galima pakeisti dabartinį verslo administravimo modelį, kad bendrovė galėtų laisvai veikti ir kartu būtų užtikrintas sankcijų laikymasis.

„Lifosai“ vadovauja ta pati vadovų komanda, kuri yra atsakinga už grupės veiklą visoje Europoje. Belgijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje efektyviai vykdome veiklą, kuri visiškai atitinka ES sankcijų politiką. Per pastaruosius metus Europos Sąjungos licencijuotas nepriklausomas auditorius sėkmingai atliko atitikties sankcijoms auditą mūsų gamykloje Antverpene, Belgijoje“, – sako Marcas Hechleris, bendrovės „EuroChem Europe“ vadovas, AB „Lifosa“ valdybos pirmininkas.

Šaltinis: AB „Lifosa” pranešimas žiniasklaidai

(Nuotrauka – iš „K. m.” archyvo)

Panašios naujienos