Į patį Lietuvos centrą – Kėdainių rajoną – susirinkę Lietuvos kultūros centrų asociacijos nariai dalyvavo praktinėje kelių dienų stovykloje.

Rajono meras S. Grinkevičius bei kultūros ministras Šarū­nas Birutis sveikino į seminarą iš visos Lietuvos susirinkusį kultūros elitą.

Rajono meras S. Grinkevičius bei kultūros ministras Šarū­nas Birutis sveikino į seminarą iš visos Lietuvos susirinkusį kultūros elitą.

Kaip didinti kultūros centrų konkurencingumą? Kokie regioninės kultūros aktualiausi siekiniai bei mėgėjų meninės veiklos organizavimo savitumai? Kaip rengti kultūros ir meno projektus, kad šie gautų finansavimą? Šie ir kiti klausimai buvo aptarti keturias dienas vykusiame seminare.

Ministras teigė žinantis problemas
Keturiasdešimt iš visos Lietuvos susirinkusių dalyvių sveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis, taip pat pasveikinti atvyko ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.
„Kultūros centras – tai vieta, svarbi kiekvienam rajonui, bendruomenei. Ypač svarbu, kad žmonės, dirbantys kultūros centruose, būtų aktyvūs, atsakingi, kad sugebėtų patraukti, suburti bendruomenę. O tam reikia, kad jų darbo sąlygos būtų geros, jie gautų ir atitinkamą darbo užmokestį“, – kalbėjo ministras.

kultura_8193Rajono situacija – gera
Rajono meras S. Grinkevičius, paklaustas, kaip vertinąs rajono kultūros centrų veiklą, teigė esąs patenkintas esama situacija.
„Lyginant su kitomis savivaldybėmis, mūsų rajono situacija pagal nemažą kultūros įstaigų skaičių ir kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių aktyvumą yra gera. Neturime problemų ir su kultūros darbuotojų atlyginimais. Ministras įvertino mūsų pastangas optimizuojant kultūros objektų projektus ir protingai sumažinant jų sąmatas. Tos savivaldybės, kurios stengiasi optimizuoti investicinius projektus, turės galimybę gauti didesnę dalį finansavimo ir greičiau užbaigti tai, kas jau yra pradėta“, – sakė rajono meras.

Aptartos kultūros politikos aktualijos
Galimybę pabendrauti, suformuluoti vieningą nuomonę esminiais kultūros politikos klausimais teigiamai vertino ir Romas Matulas, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Klaipėdos universiteto docentas.
„Seminare-stovykloje aptariamas naujasis kultūros projektų finansavimo etapas, įstatyminių normų pakeitimai, taip pat ir sprendimas, jog nuo šiol kartu su švietimo įstaigomis dalyvausime neformaliojo mokinių ugdymo krepšelio gavime. Nenorime likti nuošalyje, norime patys būti aktyvūs kultūros politikos formuotojai“, – pažymėjo R. Matulas.

Galimybė – erdvės jaunimui
Kėdainių rajonui seminare atstovavę kultūros centrų direktoriai Ona Mikalauskienė ir Vidmantas Valantiejus. Jis pažymėjo, kad kultūros centrai susiduria su įvairiomis problemomis. Viena jų – mažėjantis gyventojų skaičius ir su tuo susijęs mažėjantis gyventojų aktyvumas.
„Be to, dalį auditorijos patraukia ir šalia esantys didieji miestai“, – pažymėjo jis. Kaip vieną galimybių V. Valantiejus siūlo plėsti kultūros centrų veiklos pobūdį. Pavyzdžiui, įtraukti kuo daugiau jaunimo.
„Puikus pavyzdys – Krakių kultūros centro erdvė jaunimui, taip pat ir panaši erdvė Pagiriuose. Turime orientuotis ir į jaunimą, o kultūros centras neturi tapti tik koncertų vieta“, – sakė pašnekovas.
Praktiniai užsiėmimai vyko Kėdainių, Krakių, Josvainių kultūros centruose ir Kėdainių arenoje, vyko diskusijos su Kėdainių rajono kultūros organizacijų darbuotojais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.