Jau šešioliktą kartą mokslo metų pradžią didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ ir Kėdainių rajono savivaldybė kviečia pasirūpinti vaikų saugumu keliuose ir gatvėse, o vairuotojus ragina vairuoti saugiau ir atidžiau.

IMG_0420Rugsėjis skelbiamas akcijos „Apsaugok mane“ mėnesiu, kurio metu „Lietuvos draudimas“ visus mūsų rajono moksleivius apdraus asmens draudimu, o savivaldybė „Apsaugok mane“ ženklu pažymės pavojingiausias perėjas prie mokyklų. Šiemet ženklu bus pažymėtos dvylika perėjų, esančių šalia visų miesto ugdymo įstaigų – Kėdainių specialiosios, „Ryto“, J. Paukštelio bei „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinių mokyklų, „Atžalyno“ ir Šviesiosios gimnazijų, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Kėdainių profesinio rengimo centro.

„Lietuvos draudimas“ primena, kad moksleivių asmens draudimas automatiškai galios visiems bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams visą rugsėjo mėnesį bet kuriuo paros metu, jo suma vienam vaikui šiemet sieks net 5 tūkst. eurų. Tai – 14 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Jei pėsčiasis moksleivis rugsėjo mėnesį pateks į avariją, moksleivio tėvai ar globėjai apie įvykį turėtų pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828 ir žalų specialistai apskaičiuos ir išmokės priklausančią kompensaciją. Išmokamos kompensacijos dydis priklauso nuo patirtų sužalojimų ir yra proporcingas draudimo sumai.

„Jau šešioliktus metus kviečiame vairuotojus rugsėjį, kai eismas suintensyvėja, vaikai grįžta į mokyklas, sutelkti didesnį dėmesį į kelią. Šiemet skatinsime atkreipti dėmesį į ryšio tarp vairuotojo ir pėsčiojo didinimą – kelyje abiejų eismo dalyvių vienas kito supratimas yra vienas svarbiausių veiksnių, norint išvengti nelaimių. Taigi ir pėstiesiems, ir vairuotojams derėtų būti atsargiems – prieš einant gatve pėsčiajam įsitikinti, kad jį vairuotojas mato, kad automobilis sustojo, o vairuotojui įvertinti, ar gatvėje nėra pėsčiųjų. Dažna problema – ausinukų ir mobiliųjų telefonų naudojimas: pėsčiasis net negirdi atvažiuojančio automobilio ir nespėja jo pastebėti, nes dėmesį yra sutelkęs į išmanųjį telefoną. Esant gatvėje labai svarbu pakelti akis ir įsitikinti savo ir kitų saugumu“, – sako Rolanas Blėdis, „Lietuvos draudimo“ Nevėžio skyriaus vadovas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, eismo įvykių rugsėjo mėnesį, kuomet nukenčia pėstieji vaikai, šiuo metu yra maždaug per pusę mažiau nei prieš dešimt metų. akcija

„Stebėdami sumažėjusį kelyje sužeistų pėsčiųjų vaikų skaičių rugsėjį, tikime, kad iniciatyva „Apsaugok mane“ prisidėjo prie tokių rezultatų. Tai įrodo, kad saugaus eismo taisyklių priminimas ir nuolatinis dėmesys problemoms kelyje padeda sumažinti skaudžių nelaimių, mat eismo dalyviai prisimena elgtis apdairiau“, – pastebi R. Blėdis.

Akcija „Apsaugok mane“ buvo pradėta 2000 m. Vilniuje. Ją pradėjo Vilniaus miesto savivaldybė ir didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. 2001 m. ši iniciatyva buvo išplėsta į dar du šalies didmiesčius – Kauną ir Klaipėdą, vėliau prie akcijos prisijungė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių. Nuo 2010 m. „Lietuvos draudimas“ kasmet nemokamai apdraudžia visus pėsčiuosius moksleivius šalies keliuose ir gatvėse visą rugsėjo mėnesį.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.