Pradėjus tilto per Nevėžį J. Basanavičiaus g. remontą išaugo automobilių, važiuojančių kitu mieste esančiu tiltu, srautas. Socialiniuose tinkluose kėdainietis laivo „Vytinė“ kapitonas Darius Petkevičius paviešino nuotraukas, kuriose akivaizdžiai matyti trupančios tilto konstrukcijos.

„Taip atrodo tilto apačia. Kiekvieną šeštadienį nuo Vilainių tilto uždarymo stebiu. Kaskart vis daugiau nutrupa, ypač po rugsėjo 1-osios. Vienu momentu ant tilto mačiau keturias fūras su grūdais. Važiuojam juo į darbus, vežame vaikus į mokyklą, bet kažkam ta kelionė gali būti paskutinė“, – rašė D. Petkevičius.

Prasidėjus mokslo metams itin padidėjo automobilių eismas, ir nors dar vasarą buvo kalbėta apie šviesoforą, kuris turėtų atsirasti iki rugsėjo 1-osios, tačiau jo nėra. Tuo tarpu kėdainiečiai liūdnai juokauja: ar nereiks mieste įrengti plausto, mat važiuoti Tilto gatvėje esančiu tiltu atrodo nesaugu.

Kaip „Kėdainių mugei“ teigė Kėdainių r. savivaldybės atstovai, dėl šio tilto būklės, taip pat dėl šviesoforo ne kartą kreiptasi į valstybės įmonę „Lietuvos automobilių kelių direkcija“.

Tai, kad tilto per Nevėžį J. Basanavičiaus gatvėje rekonstrukcija kelia nepatogumų eismo dalyviams, tapo aišku vos tik tiltas buvo uždarytas. Savivaldybės vadovai dar 2022 metų liepos 29 dieną kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją, kad būtų ieškoma galimybių Tilto – Šėtos – Kauno gatvių sankryžoje įrengti laikinus šviesoforus. 

2022 metų rugpjūčio 16 dieną iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos atėjo raštas, kad tranzitinių transporto priemonių srautas ar besiformuojančios spūstys nėra laikoma grėsme saugiam eismui.

Rašte taip pat rašoma, kad kelių direkcija nurodo, jog neturi teisinio pagrindo ir nedraus tranzitinių transporto priemonių judėjimo patvirtinta apylanka, taip pat nemato pagrindo keisti esamo transporto priemonių reguliavimo (įpareigojant Rangovą neatlygintinai įrengti papildomas reguliavimo priemones).

Paaiškėjus, kad kelio šeimininkai nesiruošia įrengti šviesoforo, rugpjūčio 17 dieną išsiųstas dar vienas raštas su prašymu įrengti šviesoforus Tilto – Šėtos – Kauno gatvių sankryžoje savivaldybės biudžeto lėšomis. Atsakymo į šį prašymą negauta iki šiol.

 Dėl tilto per Nevėžį Tilto gatvėje priežiūros ir rekonstravimo raštas Lietuvos automobilių kelių direkcijai išsiųstas dar 2021 birželio 21 dieną. Jame informuojama, kad tiltas kelia grėsmę žmonių saugumui.

Į šį raštą Lietuvos kelių direkcija 2021 liepos 15 dieną atsakė, kad direkcija tilto būklę žino. Jis valstybinės reikšmės keliuose esančių tiltų būklės reitingavimo sąrašo eilėje yra 75 vietoje. Tada žadėta 2021–2022 metais skelbti viešųjų pirkimų paslaugos konkursą tilto per Nevėžio upę Kėdainių mieste taisymo (remonto) techninį projektą. 

2022 liepos 11 dieną merui V. Tamuliui apsilankius Lietuvos kelių direkcijoje, jos direktorius Remigijus Lipkevičius sakė, kad šio tilto projektavimo darbai planuojami 2022 metų III – IV ketvirčiais, o statybos darbai – 2023 metais.

Į Kelių direkciją šią savaitę vėl parašytas raštas, kad būtų įvertinta šio tilto būklė ir jo tinkamumas naudotis“, – teigia savivaldybė.

„Kėdainių mugė“ kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Pasak įmonės Tarptautinių ryšių ir komunikacijos vadybininko Sauliaus Jansono, direkcija yra gavusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos prašymą dėl laikinų šviesoforų įrengimo Tilto–Šėtos–Kauno gatvių sankryžoje.

„Šviesoforus savivaldybė ketina įrengti savivaldybės biudžeto lėšomis. Šiuo metu prašymas yra svarstomas.

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km tilto per Nevėžį apžiūra buvo atlikta šiais metais. Nustatyta tilto būklė – bloga. Nusidėvėję tilto pakloto elementai ir perdangos konstrukcijos.

Patikros metu tiltui eismo ribojimai nustatyti nebuvo. Šiais metais planuojama skelbti tilto rekonstravimo projekto parengimo paslaugų pirkimą. Darbus planuojama pradėti kitąmet ir užbaigti 2024 metais“, – teigiama „Kėdainių mugei“ pateiktuose atsakymuose.

Į klausimą, ar šiuo metu važiuoti šiuo tiltu yra saugu, direkcijos atstovai neatsakė.

Tilto per Nevėžį J. Basanavičiaus g. (Vilainių link) remontas planuojamas baigti šių metų gruodžio 15 dieną.

Rolano Valionio, Dariaus Petkevičiaus nuotr.

Panašios naujienos