Sausio 17–24 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančioje tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė 2020“ Lietuvos stende išskirtinę produkciją pasauliui pristatys devyni maisto produktų gamintojai, du iš jų – kėdainiečiai.


Į Berlyną savo produkciją veža Kėdainių krašto verslininkai Justina Gikniūtė-Kočetova, bendrovės „Versala“ bei mažosios bendrijos „Piscator“ vadovė ir Erikas Augustinavičius, mažosios bendrijos „Šušvės midus“ vadovas.

Pirmas žingsnis į tarptautinius vandenis

J. Gikniūtė-Kočetova kelionėn į Vokietiją pakuoja tris gaminius: agurkų džemą „Gurkė“, šamo užkandėlę su salierais ir kanapių sėklomis bei šamo filė drebučiuose. Šie du gaminiai iš šamo 2018 metais buvo apdovanoti parodų „Rinkis prekę lietuvišką“ ir „Agrobalt“ medaliais.

J. Gikniūtė-Kočetova savo gaminius už Lietuvos ribų pristatys pirmą kartą. Tačiau nedideli kiekiai šamo gaminių į užsienio rinką jau yra eksportuojami. Jais prekiaujama prekybos tinkle „Lituanica“ Anglijoje.

„Dalyvavimas visur prideda prekės ženklui žinomumo, – įsitikinusi verslininkė. – Kaskart, kai dalyvaujame kokioje parodoje, padidėja pardavimai.“


Nustebins naujienomis

Patyręs bitininkas ir midaus gamintojas E. Augustinavičius tarptautinėse parodose – ne naujokas. Į Berlyno parodą jis vyksta jau penktąjį kartą. Aktyviai dalyvaujantis įvairiuose midaus gamintojų renginiuose, šiais metais į „Žaliąją savaitę“ veža naujienų: kanapinį midų ir saldainius su midumi.

„Mes nesame dideli gamintojai, tad tokios rinkos, kaip Vokietija, Italija mums yra per didelės, – paklaustas, ką jam duoda dalyvavimas tokiuose renginiuose, sako E. Augustinavičius. – Bet keletas nedidelių prekybininkų Vokietijoje ir Lenkijoje prekiauja mūsų midumi.“

Labiau midaus gamintoją tarptautiniai renginiai vilioja galimybe susitikti su kolegomis iš kitų kraštų, pasisemti patirties.

„Tarp midininkų didelių paslapčių nėra“, – būsimais susitikimais pasidžiaugė verslininkas. – Ten suvažiuoja gamintojai iš viso pasaulio.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.