Šį šeštadienį minėsime Liepos 6-ąją, karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Tradiciškai visi pasaulio lietuviai kviečiami vienu metu sugiedoti Lietuvos tautinę giesmę ir taip įrodyti savo vieningumą ir meilę tėvynei. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį.

Himnas bus giedamas ir įvairiose mūsų rajono vietovėse – mieste, kaimeliuose, bendruomenėse, šeimose.
Pristatome šeštadienį, šventinę Liepos 6-ąją, vyksiančius renginius bei himno giedojimo vietas.

Vienas pagrindinių renginių, tradiciškai sutraukiančių didelį būrį kėdainiečių, vyks ant Bakainių piliakalnio. Tai progai skirti renginiai prasidės jau 17 val. – čia vyks regioninė folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventė „Po vasaros dangum“. 

Lančiūnavos bendruomenės centre, prie Lančiūnavos paminklinio akmens, nuo 20 val. vyks Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos minėjimas. Pasirodys Vilainių skyriaus Aristavos mėgėjų teatras ir atliks literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Teprabyla Aristavos istorijos dvasia“.

Ant Vozbučių piliakalnio (Krakių seniūnija) bei Songailų piliakalnio (Šėtos seniūnija) taip pat nuo 20 val. prasidės šventinis valstybės dienos minėjimas, vėliau bus giedamas himnas.

Kėdainiuose Didžiosios Rinkos aikštėje miestiečiams skirta programa prasidės nuo 20.45 val. Čia vyks koncertas „Švęskime valstybę“, kuriame dalyvauja Kėdainių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Kleketukai“ ir Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“, Josvainių vaikų ir jaunimo tautinis ansamblis „Auštaras“, jaunimo grupė „Kepti zefyrai“. 

Vienu metu, 21 val., himnas bus giedamas ne tik aukščiau minėtose vietose, bet ir kitose vietovėse: Labūnavos vasaros estradoje, Akademijos parke prie Nepriklausomybės kryžiaus, Dotnuvos vienuolyno kieme, Pernaravos seniūnijos kiemelyje, ant Plinkaigalio piliakalnio, Krakių kultūros centro Meironiškių skyriuje.

Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, vos per dešimtmetį tapo gyva mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. Šiais metais Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena. 

Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais, taigi himną giedame jau visą dešimtmetį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.