Šiandien, liepos 21-ąją, 39 rajono abiturientai laiko paskutinį  valstybinį fizikos brandos egzaminą, kuriuo baigiasi mėnesį trukusį įtempta egzaminų sesija.  

Šiemet egzaminus laikė 421 krašto abiturientas, iš jų – 371 Kėdainių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų ir pusšimtis Kėdainių profesinio rengimo centro auklėtinių.

Birželio 22-ąją rajone anglų kalbos egzaminu prasidėjo valstybinių brandos egzaminų sesija.

Rajono abiturientai laikė lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų ir geografijos egzaminus.

Visi abiturientai privalėjo laikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, todėl 251 kandidatas pasirinko valstybinį gimtosios kalbos egzaminą, o 170 – mokyklinį.

Tarp populiaresnių egzaminų rajone buvo anglų kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos. Anglų kalbos egzaminą laikė 280 abiturientas, matematikos – 221, istorijos – 125, biologijos – 102.

Tuo tarpu mažiau kandidatų rinkosi kitus egzaminus: geografijos – 23, chemijos – 32, fizikos – 39 ir informacinių technologijų – 45.

Šiemet dėl tris mėnesius trukusio karantino valstybiniai brandos egzaminai persikėlė į vasarą. Ankstesniais metais abiturientai juos pradėdavo laikyti balandžio pabaigoje ir baigdavo liepos pradžioje. Tad įprastai daugiau kaip pora mėnesių trukdavusi valstybinių brandos egzaminų sesija šiais metais dėl Covid-19 protrūkio susitraukė į vieną mėnesį.

Pagrindinės sesijos valstybiniai brandos egzaminai prasidėjo birželio 22 d. ir vyks iki liepos 21 d. Pakartotinė sesija tęsis iki rugpjūčio 4 d.

Pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatų vėliausia galima skelbimo data yra rugpjūčio 5 d. Tačiau jau liepos 31-ąją rajono abiturientai tikisi sužinoti valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatus, o iki rugpjūčio 5-osios – visų likusiųjų.

Atestatai Kėdainių rajono mokyklų abiturientams bus teikiami rugpjūčio 10–14 d. Kiekviena krašto gimnazija individualiai apsispręs dėl atestatų įteikimo šventės dienos.

Panašios naujienos