Lažuose vasaras leidžianti Irena Paukštienė net negalvojo, kad ramus gyvenimas iš senelių paveldėtoje sodyboje vieną dieną gali susvyruoti. 

Rajono meras S. Grinkevičius, sužinojęs, jog Lažų kaime atsivėrė smegduobė, suskubo ją apžiūrėti.

Rajono meras S. Grinkevičius, sužinojęs, jog Lažų kaime atsivėrė smegduobė, suskubo ją apžiūrėti.

Ir susvyravo moteriai žemė po kojomis tikrąja to žodžio prasme. Rugsėjo 15-osios rytą I. Paukštienė nutarė imtis sodybos aplinkos tvarkymo darbų. Pati dėstė įvairius rakandus į vietas, o vyras, pasidžiaugęs, jog pagaliau sutvarkyta žoliapjovė, suskubo pjauti nemažų žolės plotų. Tačiau tas darbas vos nesibaigė nelaime. Nupjovęs keletą kvadratinių metrų šalia namų esančioje pievelėje vyriškis vos spėjo pasitraukti ant namų keliuko, nes po kojomis jam prasmego žemė. „Tik išgirdau, kaip vyras garsiai šūktelėjo ir neramiai puolė žvalgytis po pievelę. Nuskubėjau pažiūrėti, kas darosi, ir pamačiau neįtikėtiną vaizdą – mūsų kiemo pašonėje buvo atsivėrusi smegduobė. Kurį laiką negalėjome patikėti tuo, ką matome. Vėliau įsidrąsinome ir duobę apžiūrėjome atidžiau. Viršuje ji maždaug pusės metro skersmens, tačiau kiek giliau ji išplatėja. Matosi apie poros metrų skersmuo. Bandėme su kartimi matuoti gylį, tai jis siekia apie keturis metrus“, – sunkiai atsigavusi po netikėto įvykio pasakojo I. Paukštienė.
Moteris sakė, jog į Lažuose buvusius senelių namus iš Sibiro su tėvais grįžo 1958 metais. Po trejų metų tėvai namą pertvarkė. „Ta sodyba man gerai pažįstama ir žinoma. Čia niekada nevyko nieko panašaus į žemės svyravimus ar judėjimus. Aplinkui molingo juodžemio plotai. Ta vieta visada buvo kiek žemiau kelio, pavasariais joje kurį laiką laikydavosi polaidžio vanduo, bet kad žemė įgriūtų, nėra nutikę“, – stebėjosi moteris.

Smegduobės gylis bemaž keturi metrai.

Smegduobės gylis bemaž keturi metrai.

I. Pakštienė nieko nedelsdama apie žemės įgriovą informavo elektos tiekėjus ir aplinkosaugininkus. „Kadangi šalia tos duobės stovi elektros stulpai, tai bijome, kad jie pajudėjus žemei neišvirstų. Tačiau elektrikai atvažiavę tik nusijuokė ir liepė duobę užsipilti. Aplinkosaugininkai pažadėjo atvykti, viską apžiūrėti ir padėti išsiaiškinti, kas čia nutiko. Mes jau kalbėjome su ūkininkais. Jie pabaigę darbymetį žadėjo atvežti žemių ir padėti užpilti smegduobę. Bet pirmiausia reikia išsiaiškinti, kodėl ta duobė atsivėrė. Juk turime būti įsitikinę, kad daugiau tokių staigmenų nebus“, – sakė I. Paukštienė.
Apie netikėtą įvykį Lažuose sužinojęs rajono meras Saulius Grinkevičius suskubo nuvykti į vietą ir apžiūrėti netikėtai atsivėrusią smegduobę. „Tikrai neramu, kas nutiko tos sodybos valdose. Visi atsakingi specialistai gavo prašymus apie smegduobę pranešti jas tyrinėjančioms tarnyboms. Manau, kad labai operatyviai bendromis jėgomis pavyks išsiaiškinti šio reiškinio priežastis. O tada jau ieškosime galimybių atsivėrusią duobę užpilti“, – sakė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.