Surviliškio seniūnijos gyventoja Zita šiandien ryte iš sūnaus Stasio išgirdo nerimą keliančią žinią – jų ganykloje atsivėrė gili duobė! Nors jos skersmuo siekė vos pusę metro, tačiau gylis įspūdingas – daugiau nei 3 metrai.

Atsivėrusi, grėsmę kelianti duobė buvo skubiai aptverta, iškviesti specialistai.

„Ryte sūnus atėjo ir kviečia mus su tėvu, kad eitume pažiūrėti į ganyklą – ten atsivėrė duobė. Pradėjome matuoti ją, žiūrime, kad ji labai gili. O jei mes būtume įkritę? Nelaimė didžiausia. Prie pat ir karvytė ganosi“, – sakė Zita, kaime gyvenanti pastaruosius 34 metus, tačiau prisipažino, kad per visą šį laiką nieko panašaus jai nebuvo nutikę. Moteris pasakojo, kad girdėjusi apie panašius atvejus tik Biržų rajone, kuomet iš po nakties atsiveriančios duobės.

Operatyviai sureagavo ir pas moterį skubiai atvyko Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus darbuotojai. Vedėjas Algimantas Žvikas apžiūrėjo duobę ir paaiškino, kad ji atsivėrė dėl drenažo gedimo.

„Panašu, kad įgriuva yra ne smegduobė. Bebadant, sudužo drenažo vamzdis, matomai, čia galėtų būti melioracijos tinklų gedimas. Pasižiūrėsime planuose, kokios čia sistemos eina. Jei eina drenažo vamzdynas, tai ir duobės atsivėrimo priežastis. Tuomet reiks viską atkasti, atsiurbti vandenį ir suremontuoti“, – sakė A. Žvikas.

Pasak skyriaus vedėjo, kol lietaus, potvynio nėra, didelės bėdos dėl drenavimo ir nebus. Labiausiai nerimą kelia tai, kad įmanoma į duobę įkristi, kurios gylis – įspūdingas. Gruntas yra išplautas, tad žemė toje vietoje yra nestabili.

 

Panašios naujienos