Kėdainių rajone, Dotnuvoje esančio tilto per nedidelį Dotnuvėlės upelį rekonstrukcija jau keli metai nejudėjo iš mirties taško. Pradėta ir nebaigta statyba į neviltį varė ne tik valstybinės reikšmės keliu Jonava–Kėdainiai–Šeduva vykstančius vairuotojus. Keliaudami šiuo tiltu vietos gyventojai buvo priversti kasdien rizikuoti savo sveikata ar net gyvybe. Tačiau viskas pasikeis jau netrukus, mat „amžiaus statybų” vardą pelnęs objektas jau pradėtas tvarkyti, o Kelių direkcijos skelbtą konkursą laimėjusios bendrovės „Kauno tiltai” darbininkai visus darbus planuoja atlikti per keletą mėnesių. Per šį laiką bus sutvarkytas ne tik tiltas, bet ir įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas.  

Kelis pastaruosius metus nesulaukdami tinkamai įrengto pėsčiųjų ir dviračių tako dotnuviai ne kartą kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę, tačiau ši mažai kuo galėjo padėti.

Pasak Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, visi tilto per Dotnuvėlės upelį statybos darbai turėtų būti atlikti per keletą mėnesių.

„Jeigu Kėdainių rajono savivaldybė būtų galėjusi šį tikru galvos skausmu tapusį tiltelį sutvarkyti, tai būtų padaryta jau seniai. Tačiau, kadangi šis objektas yra valstybinės reikšmės kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, už jį atsakinga ir jo tvarkymui lėšas skiria Kelių direkcija, – teigė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. – Todėl man beliko tik reikalauti Kelių direkcijos vadovų, kad tiltelis per Dotnuvėlės upelį būtų sutvarkytas. Ir pagaliau turime rezultatą – darbininkai jau pluša.”

Kaip atsitiko, jog milžinišką biudžetą valdančios Kelių direkcijos užsakyta tilto rekonstrukcija prieš keletą metų netikėtai sustojo?

Ši istorija prasidėjo daugiau nei prieš trejus metus, kai Kelių direkcijos paskelbtą konkursą įrengti prie tilto pėsčiųjų ir dviračių takus bei atraminę sienelę laimėjo Kaune registruota uždaroji akcinė bendrovė „Tauro ženklas“.

Vos tik darbams prasidėjus, jais susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai. Įtarimų sukėlė aplinkybė, jog rangovas, bendrovė „Tauro ženklas“ naudoja tuo metu veikusios valstybės įmonės „Kauno regiono keliai“ techniką. Šiai valstybinei įmonei vadovavo Vidmantas Lisauskas, o jo sūnus – Audrius Lisauskas, konkursą laimėjusiai uždarajai akcinei bendrovei „Tauro ženklas“.

Įtarus korupciją, kai tėvo ir sūnaus tandemas galimai naudojasi valstybės įmonei priklausančia technika, abu Lisauskai 2016 metais buvo sulaikyti bei uždaryti į areštinę.

Po galingo STT smūgio A. Lisausko vadovauta bendrovė „Tauro ženklas“ jau nebegalėjo atsitiesti. Darbai Dotnuvos seniūnijoje liko nepabaigti, o pati įmonė šiuo metu jau likviduota.

Galiausiai susiklostė iš tiesų paradoksali situacija, kai pradėtų ir nepabaigtų darbų niekas nenorėjo imtis. Galbūt norėjo, bet dėl neaiškių priežasčių jų net nepradėjo.

Kelių direkcija su minėtu rangovu darbų sutartį nutraukė bei paskelbė naują viešąjį konkursą, ir 2017 m. sausio 4 d. pasirašė sutartį su nauju rangovu. Minėtas rangovas darbų taip pat nepabaigė.
Po šios sutarties nutraukimo dar du kartus buvo skelbiamas viešasis konkursas, pirmą kartą nebuvo pateiktas nei vienas pasiūlymas, antrą kartą buvo gautas vienas pasiūlymas, tačiau kaina buvo per didelė perkančiajai organizacijai.

 

Panašios naujienos