Karantinas baigėsi praėjusią savaitę. Paskutinis gyventojas, grįžęs iš Švedijos, po viso dviejų savaičių saviizoliacijos termino, kurį praleido Kėdainių specialiojoje mokykloje, išvyko į namus praėjusį savaitgalį. Tačiau kraštiečių, vis dar besidominčių laikina saviizoliacijos vieta Specialiojoje mokykloje, netrūksta.


Pasak Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės, pasikeitus situacijai, sumažėjus šalių, iš kurių reikalinga saviizoliacija, skaičiui, praėjusią savaitę naujai atvykusių savizoliacijai į savivaldybės priskirtas patalpas nebuvo.

„Kol kas naujai apsigyvenusiųjų Specialiojoje mokykloje neturime, tačiau sulaukiame nemažai skambučių iš užsienyje gyvenančių asmenų, kurie nori į Lietuvą grįžti atostogoms arba ilgesniam laikotarpiui“, – sakė D. Avižiuvienė.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio operacijų vadovo 2020 m. birželio 17 d. sprendimu yra nurodyta, kad savivaldybės turi užtikrinti patalpas, kuriose bus izoliuojami asmenys, turėję sąlytį su COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergančiu asmeniu, sukėlėjo nešiotoju ar sukėlėjus perduodančiais veiksniais arba grįžę ar atvykę iš paveiktų šalių, jeigu jų gyvenamoji vieta neatitinka higienos sąlygų.

Rajono savivaldybės patalpos, kurios yra Kėdainių specialiojoje mokykloje, saviizoliacijai bus naudojamos ir toliau, jeigu atsiras poreikis ir bus atvykusių iš šalių, kuriose aukštas sergamumo lygis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.