Kėdainių ligoninėje sugriauta dar viena nusistovėjusi tvarka. Nuo šiol mirusiųjų ligo­ninės skyriuje palaikus į morgą atvyksta nuvežti laidojimo paslaugų įmonė UAB „Gedulo namai“. Ligoninės paskelbtame paslaugos pirkimo konkurse dalyvavo dvi įmonės. Laimėjo UAB „Gedulo namai“, pasiūlę mažiausią kainą – 0,00 Eur.

Pasidomėjus, kokia nauda verslininkui teikti paslaugą ligoninei už dyką, UAB „Gedulo namai“ direktorius Andrius Bernotas tvirtino – dėl reklamos.

Palaikų transportavimo iš Kėdainių ligoninės į morgą paslauga atliekama konkursą laimėjusios įmonės žmogiškaisiais ištekliais ir jos transportu, šią paslaugą įmonė turi užtikrinti 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę. Palaikai iš ligoninės turi būti paimti per dvi valandas nuo iškvietimo.

Preliminariai per metus Kėdainių ligoninėje miršta apie 500 žmonių.

Daugelį metų velionį iš skyriaus į patologijos skyrių kitame pastate, pasak Kėdainių ligoninės direktorės Editos Vaškevičienės, aptarnaujantis personalas veždavo pats.

Direktorės teigimu, pirkti palaikų transportavimo iš Kėdainių ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos ir kitų stacionaro skyrių į patologijos skyrių paslaugą buvo nuspręsta dėl to, kad išvežti mirusį pacientą į morgą buvę ganėtinai sudėtinga – skyriuose dirba moterys, o tai padaryti kartais buvę fiziškai labai sunku.

Suabejojus, ar šią paslaugą pradėjus teikti privačiai įmonei nebus pažeidžiamas asmens duomenų apsaugos įstatymas, t. y. ar velionio duomenys nepateks tiesiai į rankas laidojimo paslaugą teikiančiai įmonei, Kėdainių ligoninės direktorė E. Vaškevičienė atsakė: „Informacija apie palaikus nepateikiama, įmonė juos tik pristato į morgą. Iš morgo palaikus atsiimti gali bet kokia įmonė, tik pateikusi medicininį mirties liudijimą.“

Titulinė nuotrauka: Preliminariai per metus Kėdainių ligoninėje miršta apie 500 žmonių.