Praėjusį antradienį Labūnavos pagrindinės mokyklos sporto salėje į neįprastą pamoką susirinkusiems ugdytiniams įteikta vertinga dovana – 30 naujutėlaičių krepšinio kamuolių. Improvizuotos, nuotaikingos sporto šventės metu moksleiviai turėjo progą išbandyti jėgas krepšinio aikštelėje, žaisdami prieš svečių komandą. Jos priešakyje – garsus šalies krepšininkas Jonas Mačiulis, taip pat Kėdainių krepšinio klubo „Nevėžis“ sporto direk­torius Virginijus Bulota bei verslininkas Vaidotas Avižius.

„Tai – ne pirmas labdaringas renginys, kurio metu galime pasitarnauti paremdami trūkstamu inventoriumi mokyklas, organizacijas ar pavienius asmenis. Visada stengiamės atsiliepti, kai esame prašomi pagalbos. Tad, sužinoję iš mokyklos socialinio pegagogo Rimvydo Kazakevičiaus apie susidėvėjusius kamuolius, ėmėmės ieškoti būdų, kaip juos pakeisti naujais, o netrukus kartu gimė idėja surengti sporto šventę bei jos metu skirti laiko edukacijai ir tiesiog suteikti progą visiems renginio dalyviams gerai praleisti laiką“, – pasakojo šios iniciatyvos autorius V. Avižius.

Pasak R. Kazakevičiaus, šį kartą programa praturtinta, taip pat suteikiant progą moksleiviams krepšinio aikštelėje susirungti su mokyklos pedagogais. Pirmą kartą tokią idėją, organizuojant krepšinio renginį, pavyko sėkmingai išbandyti prieš dvejus metus.

„Manau, mums pavyko moksleiviams suteikti džiaugsmingų bei netikėtų akimirkų. Tai galėjai nesunkiai išskaityti jų akyse ir mimikose“, – renginio rezultatu džiaugėsi R. Kazakevičius.

„Tai – ne pirmas labdaringas renginys, kurio metu galime pasitarnauti paremdami trūkstamu inventoriumi mokyklas, organizacijas ar pavienius asmenis. Visada stengiamės atsiliepti, kai esame prašomi pagalbos.“ (V. Avižius)

Vienas žaidėjų – dešimtokas Šarūnas, išbandęs jėgas komandoje prieš svečius, sakėsi turėjęs progą gyvai įsitikinti, kad pasaulinę šlovę pelnęs krepšininkas įrodė esąs tik­ras profesionalas, nes žaidęs labai gerai ir aikštelėje, anot moksleivio, buvo ko iš jo pasimokyti.

Tuo tarpu po renginio paprašytas mintimis pasidalinti pats J. Mačiulis papasakojo, kad pabaigęs profesionalaus sportininko karjerą, dažnai apsilankąs miestelių ir kaimelių mokyklose: bent po du kartus per mėnesį. Krepšinio legenda sakėsi esąs įsitikinęs, kad sportininko pareiga – užkrėsti savo pavyzdžiu ir paskatinti moksleivius neapleisti sporto.
Prisimindamas moksleiviškus laikus J.Mačiulis pasakojo, kad augo Kauno rajone, Karmėlavoje, ir dažnai važiuodavo į Kauną, kur susitikęs su draugais laiką leisdavo krepšinio aikštelėje.

„Bėgiodavom, lakstydavom, ir tai buvo kone vienintelis mūsų užsiėmimas. Dabar kiti laikai. Vaikai daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių, todėl galime perteikti savo požiūrį, kad vaikystė gali būti ir kitokia: kad norėtum žaisti, griūti, nebijotum netgi užsigauti“, – skatino J. Mačiulis.

Panašios naujienos