Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad iki liepos 1 d. mažesnėse Lietuvos gyvenvietėse bus įrengta 50 naujų bankomatų, o visi 100 – iki Žolinės. Anot jo, gyvenvietėse, kuriose nauji bankomatai atsiras vėliau, identiškos paslaugos bus suteikiamos „Perlo“ terminaluose.

Įrengti bankomatus numatyta ir Kėdainių rajono Labūnavos bei Šėtos miesteliuose.

LB vadovas informavo, kad 20 naujų bankomatų jau įsigyti iš kaimyninių valstybių, dar 80 – gaminami.

„Kai kuriose vietovėse bankomatai bus įrengti šiek tiek vėliau nei liepos 1 d. Iki Žolinės jie bus padaryti visi. Tačiau komerciniai bankai susitarė su „Perlu“ ir jo terminaluose pereinamuoju laikotarpiu bus užtikrinamas didesnis grynųjų pinigų kiekis“, – teigė G. Šimkus.

Stringa bankomatų gamyba

Pasak LB vadovo, naujų bankomatų gamyba ir pristatymas stringa dėl sutrikusių prekybos grandinių, ypač lustų trūkumo, taip pat kilusių geopolitinių įtampų – Lietuvos konflikto su Kinija, karo Ukrainoje. „Buvo tam tikrų santykių su Kinija sunkumų, kur vėlgi turėjo savų niuansų. Na, ir pagaliau, Rusijos nepateisinama agresija prieš suverenią Ukrainą turbūt neleidžia priimti jokio kito sprendimo, kaip negabenti bankomatų geležinkeliais per šią šalį. Reikėjo rinktis kitą logistinį sprendimą, kuris, deja, buvo ilgesnis ir turi pasekmių projekto terminams“, – aiškino LB valdybos pirmininkas.

LBA – karas koreguoja memorandumo įgyvendinimo planus

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė BFK nariams teigė, kad, Rusijai užpuolus Ukrainą, nuspręsta bankomatų nebevežti traukiniu šalies agresorės teritorija. Dėl to, anot jos, bankomatai į Lietuvą gabenami laivu ir bus pristatyti 1,5 mėnesio vėliau.

„Karas pakoregavo ir šio projekto planus. Nusprendėme, kad nenorime naudotis šios šalies paslaugomis ir vežtis bankomatus jos teritorija. Nusprendėme gabenti laivu, dėl to kelionė užtrunka 1,5 mėnesio ilgiau“, – sakė E. Čipkutė. Ji teigė, kad, siekiant kompensuoti kilusius tiekimo trikdžius, „maksimaliai“ padidinti bankomatų įrengimo pajėgumai.

„Pasitelktos papildomos statybų komandos iš regiono, taip pat dirbs ir savaitgaliais“, – kalbėjo LBA prezidentė, kartu pridūrusi, kad apie projektą kalbamasi ir su vietovių seniūnais, kurių prašoma informuoti vietos bendruomenes apie būsimus pokyčius.

Laivas su likusiais bankomatais, pasak E. Čipkutės, šiuo metu plaukia Viduržemio jūra ir į Klaipėdą turėtų atvykti birželio pradžioje.

10-20 km atstumu

ELTA primena, kad pernai birželį LB ir LBA pasirašė memorandumą, skirtą didinti grynųjų pinigų prieinamumą regionų gyventojams. Finansų rinkos dalyviai susitarė per vienerius metus užtikrinti, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvos gyventojų grynųjų pinigų išgryninimo vieta būtų pasiekiama iki 10 km atstumu nuo gyventojų deklaruotos gyvenamosios vietos, arba 99 proc. gyventojų – iki 20 km atstumu.

Grynųjų pinigų prieigos taškų plėtra pagal finansų sektoriaus ir LB memorandumą sutelkta į vietoves, kuriose gyvena iki 4 tūkst. gyventojų. Įgyvendinus projektą, galimybė išsigryninti pinigus bus prieinama ne mažiau kaip 191 šalies mieste bei miestelyje.

Šaltinis: ELTA

Panašios naujienos