Artimiausiu metu labiausiai turėtų brangti kiaulienos ir duo­nos produktai, prognozuoja prekybos tinklo „Norfa“ vadovas Dainius Dundulis. Jo teigimu, daugelis prekių brangs tik simboliškai, tačiau kiaulienos kaina gali išaugti daugiau nei 50 proc.

„Prieš savaitę–dvi kiaulių augintojai kiaulienos turėjo labai daug ir pajuto perteklių. Toks jausmas, kad jie jau susimažino tas bandas ir jau darosi kiaulienos trūkumas. Per vieną savaitę žaliavinės kiaulienos kaina pašoko 50 proc.“, – pirmadienį „Žinių radijui“ kalbėjo D. Dundulis.

Verslininkas pažymi, kad kiaulienos brangimą lems ir dėl Rusijos karo Ukrainoje pabrangę pašarai.

„Atvirai pasakius, aš nesu matęs, kad per vieną savaitę kaina pakiltų 50 proc., “, – pridūrė jis.

Taip pat D. Dundulis numato ir duonos produktų kainų augimą, kadangi smarkiai pabrangusios gamtinės dujos sudaro maždaug trečdalį šių prekių savikainos.

„Duona brangs dėl to, kad grūdai pabrango, o po to miltai ir taip toliau. Dar labai didelė sudedamoji duonos kainos dalis yra dujos. Duonai kepti kaip energetika yra naudojamos dujos“, – aiškino jis.

Tačiau žuvies ar pieno produktai, „Norfos“ vadovo vertinimu, neturėtų brangti taip smarkiai.

„Pieno produktai, jeigu ir brangs, tai labai nedaug arba išlaikys tą lygmenį, nes žaliavinis pienas prieš tai pabrango. Tik tiek, kad perdirbimo įmonės dar nėra iki galo pagal žaliavinį pieną pasiekusios to lygmens. Tai šiek tiek dar yra tikimybė, bet tikrai jau nebedidelė“, – tvirtino D. Dundulis.

ELTA primena, kad vasario metinė (2022 m. vasarį, palyginti su 2021 m. vasariu) infliacija sudarė 14,2 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo šilumos energijos, degalų ir tepalų, kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, dujų, duonos ir grūdų produktų, daržovių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, elektros energijos, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei vandentiekos kainų sumažėjimas.

ELTA inf.

Panašios naujienos