Ne vienus metus pedagogės praktikos turinti Kėdainių r. lopšelio-darželio „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Rušienė ieško originalių sprendimų pasiekti ir sudominti vaiką, ji drąsiai naudoja savo rankomis kurtas priemones, o idėjomis dalijasi su kolegėmis.

„Darbui su vaikais naudoju pačios sugalvotus ir pagamintus didaktinius žaidimus, užduočių plakatus, raidžių korteles ir daugybę kitų metodinių priemonių. Pati kuriu ne dėl to, kad jų stigtų, man norisi išlaikyti vaikų dėmesį, žadinti smalsumą, juk mūsų mažieji tokie žingeidūs“, – sako L. Rušienė.

Lina įsitikinusi, kad jos sukurtos priemonės puikiai padeda lavinti vaiko smulkiąją motoriką, tobulinti kalbos įgūdžius, pažinti savo emocijas bei ugdyti socialinius gebėjimus.

Pedagogė akcentuoja, kad mokytojas turi būti kūrėjas, o ypač tai svarbu ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikus: „Visus vaikus traukia kas nauja ir spalvinga, bet visada svarbu įvertinti ir vaiko amžiaus specifiškumą, ir individualias savybes. Tad siekiant kiekvieno vaiko tobulėjimo, priemonių įvairovė labai gelbsti“.

Įstaigoje buvo surengta atvirų durų diena, joje ir kitos „Purienos“ pedagogės dalinosi gerąja patirtimi, savo ugdomąsias veik­las miesto kolegėms praktiškai pademonstravo darželio lauko teritorijoje. Stebina šioje įstaigoje vaikų ugdymui naudojamų priemonių įvairovė: nuo modernių iki sukurtų pačių pedagogių.

Nuotraukose Linos Rušienės sukurtos priemonės