Spartus gyvenimo tempas, didelis užimtumas, vis labiau įsigalinčios technologijos, perkeliančios mus į virtualų pasaulį, atitolina žmones, net šeimos nariai neberanda laiko pabūti kartu. Tam, kad šeimos daugiau bendrautų, Šv. Juozapo parapijos Šeimos centras kartu su Kėdainių Kolpingo šeimos vadove surengė šeimoms skirtą renginį, į kurį galėjo atvykti visi norintieji.

Pirmiausia šeimos rinkosi į edukacinę ekskursiją, kurią vedė Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė, po to Šv. Juozapo bažnyčioje buvo aukojamos mišios, kuriose melstasi už gyvybės dovaną, už šeimas, prašant Šv. Juozapo – Šeimų globėjo užtarimo bei santarvės visoms kėdainiečių šeimoms.

Po mišių šventoriuje laukė įvairios linksmybės – vaikai galėjo pašokinėti ant batuto, gaminti didžiulius muilo burbulus, o parapijos salėje vyko dekupažo užsiėmimai, į kuriuos noriai įsitraukė net ir tėčiai.

Renginio pabaigoje visų laukė saldi agapė, susirinkusieji vaišinosi tortu ir kitais gardumynais, o po to buvo pasodinta rojaus obelaitė. Renginio dalyviai pripažino, kad laikas praleistas drauge yra didelė vertybė, kuriai reikia skirti laiko.

„Mes daug bendraujame. Labai mėgstame važinėti dviračiais. Važiuojame į Druskininkus, Birštoną, Palangą, kur yra geri dviračių takai, važinėjame ir Kėdainiuose. Kai nori, lengva atrasti laiko pabūti su šeima, tam stengiamės skirti savaitgalį, nes nėra nieko svarbesnio už šeimą. Stipri šeima – stipri valstybė. Tarpusavio bendravimas yra būtinas. Ne pinigais, o dėmesiu vaikai auginami“, – įsitikinusi Agnė Varkulienė, į renginį atskubėjusi su dviem dukromis Anete ir Vaidilute.

„Kas ieško, tas randa laiko pabūti su šeima. Taip organizuojame savo laiką, kad nebūtų daug laiko praleidžiama prie telefonų ar kompiuterių. Stengiamės kartu pabūti ir šeštadienį, ir sekmadienį. Užsiimame įvairia veikla – mėgstame keliauti, leisti laiką gamtoje ar dalyvauti renginiuose. Tai būna laikas, skirtas tik šeimai. Aišku, šiokią dieną yra sudėtingiau, nes sukamės darbuose, bet vis tiek turi rasti laiko apsikabinimui, akių kontaktui, bent trumpam pokalbiui, dienos ar ateities planų aptarimui. Visa tai yra salelės, kurios yra labai svarbios šeimai.

Iššūkių, be abejo, jų būna, todėl patys tėvai turi daugiau domėtis, kas vyksta su jų vaikais. Aplinka ir pats gyvenimas keičiasi, tad ir vaikai jau nebe tokie, kaip mes kadaise, jie yra kitaip mąstantys, todėl kartų konfliktai yra neišvengiami, bet tėvai, jei jau pasiryžo auginti vaikus, turi ieškoti būdų, kaip su jais bendrauti“, – savo nuomonę išsakė Sigita Aukštiejūtė-Morkūnienė, renginyje laiką leidusi su vyru Artūru ir dukrele Dorotėja Saule.

Svarbu nesugrūsti gyvenimo į dėžutę

„Tiek šeimose, tiek bendruomenėse, problemų tikrai yra. Aplamai, tą bendruomenišką gyvenimą žmonės stengiasi susikurti tik iš vienos pusės – internetinėje erdvėje, o gyvas bendravimas yra pranykstantis, tai veda į nežinią, susvetimėjimą. Beveik visi yra įsikniaubę į savo mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir ne visada pastebi, kuo gyvena šalia esantieji. Santykis su vaikais tampa paviršutiniškas, nebelieka laiko visiems susėsti, pasikalbėti. Nebelieka atokvėpiui skirtos dienos, o tai yra būtina, kad žmogus atsitrauktų nuo darbų, rūpesčių, kad neperdegtų, semtųsi dvasinių vertybių.

Anksčiau bendruomeninis gyvenimas buvo glaudesnis, tai padėdavo įveikti sunkumus, o dabar norime visą gyvenimą sugrūsti į tą mažą dėžutę (rodo į mobilųjį telefoną – aut. past.), bet tai neatstos to gyvo bendravimo“, – teigia Kėdainių dekanato dekanas Norbertas Martinkus.

Stengiasi suburti šeimas

„Viena iš Šeimos centro veiklos sričių – sužadėtinių rengimas santuokai. Dirbu ketvirtus metus, pastebiu, kad atvyksta motyvuoti žmonės ne vien iš Kėdainių rajono, bet net ir Kauno, kurie yra pasirengę bendram gyvenimui, tačiau pasitaiko ir tokių, kuriems šie kursai reikalingi tik dėl popieriaus, kad galėtų priimti Santuokos sakramentą.

Kita veiklos sritis – įvairūs renginiai, kurie skatina šeimų bendrystę. Pernai turėjome mamyčių šventę, piligriminę šeimų kelionę, adventinę vakaronę. Norėtųsi, kad ir šiemet tėvai su vaikais būtų aktyvesni“, – sakė Šv. Juozapo parapijos Šeimos centro vadovė Jūratė Vaiginienė.

„Su Šv. Juozapo parapija esame užmezgę draugiškus ryšius, mus sieja bendras tikslas – vienyti šeimas, skatinti jas daugiau laiko praleisti kartu.

Esame šio renginio partneriai. Pavasarį turėjome dar vieną didelį bendrą renginį, skirtą šeimoms ir Lietuvos Kolpingo draugijos 30-mečiui. Kėdainių mieste Kolpingo šeima gyvuoja nuo 2016 metų, rajone – dar ilgiau. Organizuojame įvairias veiklas, kurios suburia šeimas, nesvarbu, turtingos jos ar nepasiturinčios“, – pasakoja Kėdainių Kolpingo šeimos pirmininkė Nijolė Satkauskienė.

Jei užklumpa sunkumai

„Šeimos, patiriančios sunkumų, gali kreiptis į mūsų Šeimos centrą pagalbos. Mes pagal specialią programą iš Kauno arkivyskupijos kviečiamės psichologus. Tai tikrai rimti ir labai šaunūs specialistai, padedantys šeimoms įveikti atsiradusias problemas. Tad, jei jaučiate, kad nebegalite patys susitvarkyti, kreipkitės į Kėdainių Šv. Juozapo parapijos Šeimos centrą  (Didžioji g. 21), kuris antradieniais dirba nuo 16.30 iki 19 val., penktadieniais – nuo 15 iki 19 val.