Šiemet trečią kartą Kėdainių rajono savivaldybėje organizuojamas Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkursas. Tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Tokius rinkimus jau daug metų organizuoja Lietuvių kalbos inspekcija: renka gražiausią pavadinimą Lietuvos mastu. Tarp 17-os pavadinimų kaip vienas iš gražiausių Lietuvoje buvo ir mūsų rajono „Puodynė“. Šį pavadinimą, žinoma, siūlome ir mes kaip vieną gražiausių Kėdainių rajone.

Kasmet gražiausi lietuviški pavadinimai renkami iš ankstesniais metais Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąrašo. 2020 metais buvo registruota per 200 įmonių ir įstaigų mūsų rajone. Iš jų mero potvarkiu patvirtinta komisija atrinko 10 pačių gražiausiųjų. Žinoma,10 gražiausiųjų rinkti iš mažesnio skaičiaus pavadinimų, nes dalis pavadinimų neatitiko vertinimo kriterijų.

Vertinimo kriterijai

Pavadinimas turi būti lietuviškas, nepažeisti bendrinės kalbos normų. Turi būti sudarytas tik iš lietuvių kalbos žodžių, įtrauktų į „Dabartinės lietuvių kalbos“ žodyną. Negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.). Neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.). Pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla. Įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

Bus apdovanoti

Konkursą organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centru, Valstybine kalbos inspekcija ir Kėdainių profesinio rengimo centru.

Komisija išrinko 10 pavadinimų.

Taigi dešimt gražiausių pavadinimų ‒ MB „Baltijos vilkas“, MB „Dalykų ministerija“, MB „Gydanti lėkštė“, MB „Gyvenimo pokalbiai“, UAB „Gyvybės grandinė“, UAB „Kepynė“, VšĮ „Niekados šalis“, MB „Pelėdos medis“, MB „Puodynė“, UAB „Saldus gyvenimas“ ‒ teikiame balsuoti gyventojams ir išrinkti patį patį gražiausią jų nuožiūra. Įdomu, ar komisijos ir kėdainiečių nuomonės sutaps? Balsavimas vyksta savivaldybės svetainėje. Balsuoti galima iki gegužės 3 dienos.

Įmonių, įstaigų, kurių pavadinimai bus išrinkti kaip gražiausi, savininkus ar vadovus pasveikinsime gegužės 7 dieną nuotoliniame renginyje, skirtame Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Kėdainių rajono savivaldybės ir „Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos