Jau vyksta registracija į balandžio 23 d. vyksiančią masiškiausią iki šiol miškų sodinimo akciją – Nacionalinį miškasodį. Šiemet planuojama įveisti rekordinį plotą naujų miškų – net 748 ha. Bus pasodinta 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų. Sodinukų kiekis milžiniškas, todėl reikės daug talkininkų.

Akcijos organizatoriai – Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija kviečia prisidėti visus; darbo kolektyvus, įvairias organizacijas, kaimynų bendruomenes, studentus, mokinius, šeimas, kiekvieną šalies gyventoją, plečiant Lietuvos miškų plotus ir paliekant ženklą ateities kartoms.

„Šiemet siekiame įveisti net 748 ha miško plotų, todėl labai vertiname visuomenės norą prisidėti prie šio prasmingo ir gražaus tikslo. Kviečiame visus balandžio 23-iąją dieną susitikti miške, sodinant medelius, kurie bus reikšmingi ne tik dabar, bet ir po šimto metų“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Ši prasminga akcija vyks visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose bei aprėps visas savivaldybes. Pagrindinis šių metų miškasodžio akcentas – naujai įveisiami miškų plotai.

Kviečiame registruotis: https://registracija.vmu.lt/

Registracijos platformoje būtina nurodyti regioninį padalinį ir pasirinkti girininkiją, kurioje planuojate sodinti mišką.

Pasirūpinkite tinkama apranga bei darbo įrankiais

Dėl itin didelio susidomėjimo renginiu ir planuojamo rekordinio miškasodžio dalyvių skaičiaus, prašoma, turint galimybę, atsivežti savo kastuvą bei darbo pirštines. Taip pat pasirūpinti drėgmei nepralaidžia avalyne. Atminkite, kad jau prabudusios erkės, tad reikėtų naudoti repelentus bei tinkamai apsirengti.

Miškasodžio pradžia – balandžio 23 d. (šeštadienį) 10 val.

Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija šiemet atkurs ir apie 9 175 ha miškų, kuriuose bus pasodinta apie 30 mln. medelių.

Parengta pagal akcijos organizatorių inf.

VMU nuotrauka

Panašios naujienos