Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja riešinės. Tai – ant rankos riešo maunami megzti, nerti, raštais arba karoliukais papuošti rankogaliai, kurie tinka ir prie tautinio kostiumo, ir prie kasdienio drabužio. Riešines, žinoma, galima ir nusipirkti, bet kur kas mieliau jas pasigaminti savo rankomis. Kėdainiečiams bus puiki proga to pasimokyti Tradicinių amatų centre Arnetų name.

Šis Kėdainių krašto muziejaus padalinys pradeda įgyvendinti Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą ,,Bendrystė – puiki galimybė naujai pažinti senuosius amatus”, kurios tikslas – įtraukti Kėdainių rajono bendruomenių narius į tautinio paveldo puoselėjimą, siekiant išsaugoti tradicinius amatus.

Programa bus vykdoma spalio–lapkričio mėnesiais. Ji sudaryta iš dviejų dalių: „Riešinių mezgimas“ bei „Tradicinės kepurės vėlimas“. Į užsiėmimus planuojama priimti 20–24 dalyvius.

Spalio 14 d. 10 val. kraštiečiai kviečiami į riešinių mezgimo mokymus, kuriuos ves sertifikuota tautinio paveldo tradicinių produktų amatininkė Gendrūta Kauneckienė. Viešnia iš Raseinių kėdainiečius supažindins su Aukštaitijos regionui būdingu riešinių mezgimo amatu, pamokys, kaip suverti karoliukus ir megzti tradiciniais raštais.

Norintieji dalyvauti šiuose nemokamuose mokymuose turi užsiregistruoti iš anksto tel. 8 645 05 168. Ateinant į užsiėmimą reikės atsinešti du plonus kojinių mezgimo virbalus.

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.

Nuotr.: tautodailininkė G. Kauneckienė kėdainiečius mokys megzti riešines. (gamtoje.org nuotr.)

Panašios naujienos