Artėjant Velykoms, viltimi ir stiprybe su visa bendruomene dalijasi Kėdainių rajono paraplegikų asociacija. Neįgaliųjų gamtos kampelyje, prie tvenkinio Liepų alėjoje, „išaugo“ rankų darbo dekoracijomis papuoštas Velykų medis, kuriuo neįgalieji džiaugiasi ne vieni, o kviečia apsilankyti visus kėdainiečius.

Dirbo su ūpu

Margučius ir kitas Velykų puošmenas savo namuose gamino ir dekoravo keturios dešimtys paraplegikų asociacijos narių. „Pradėjome vasario mėnesį, įgyvendindami socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektą. Išdalinome medžiagas dekoracijoms, o darbas vyko nuotoliniu būdu“, – papasakojo asociacijos vadovė Alma Margevičienė.

Velykų medį papuoš ir Kėdainių socialinės globos namų padalinio – miesto grupinio gyvenimo namų 10 gyventojų rankomis dekoruoti darbai.

Užsiėmimus vedė, patarimais talkino Sondra Žalakevičienė ir Dženė Jočenkienė. „Patirties jau turėjome, nes ruošėme Kalėdoms eglutę kiekvienas savarankiškai, iš namų. Pasirodo, viskas įmanoma, reikia tik kūrybiškai pažiūrėti – šypsosi projektų vykdytoja S. Žalakevičienė. – Sakiau, gaminkime, klijuokime ir iš tų medžiagų, kurios yra namuose: iš laikraščių, spalvotų žurnalų, sagų, kruopų, moterys net nagų laką panaudojo. Jungiamės per „Zoom‘ą“, parodome vieni kitiems, ką padarę, pasitariame, pataisome klaidas – ir viskas pavyksta. Žmonės su ūpu gamino, o dabar smagu pasidžiaugti rezultatais, apžiūrėti vieni kitų kitų darbus. Kaip mums išėjo, taip, bet mes džiaugiamės, tikimės, kad ir kėdainiečiai pasidžiaugs.“

Žiema neprailgo

„Šis Velykų medis stovės visai bendruomenei. Prieš Naujuosius metus buvome papuošę savo rankų darbo žaisliukais kalėdinę eglutę. Mums buvo labai džiugu, kad žmonės lankėsi, džiaugėsi, fotografavosi ir dalijosi socialiniuose tinkluose. Norisi ir toliau kurti grožį. Tikimės, kad ateis pasižiūrėti ir miesto bendruomenė, šeimos su vaikais“, – kviečia A. Margevičienė.

Karantinas paraplegikų asociacijos nariams neleido susitikti gyvai, bet nesustabdė veiklų. Žmonės nuotoliniu būdu ir mankštinasi, ir rankdarbiais užsiima, o kovo 24 dieną buvo pasikvietę nuotoliniu būdu etnologę Gražiną Kadžytę, kuri papasakojo apie Velykų tradicijas, ypač sudomindama jaunimą.

Gamtos kampelyje, skirtame neįgaliesiems, kasmet atsiranda po menininko Juliaus Urbanavičiaus ir asociacijos narių sukurtą medžio skulptūrą, šiemet ši veikla irgi yra numatyta. Drožinėjimas labiausiai sudomino asociacijos narį Alijų Čistovą, kuris pradėjo drožinėti verpstes. „Kaip tai daryti, parodė Julius Urbanavičius, pabandžiau, patiko, nors visų paslapčių dar neįminiau. Įrankiais ir medžiagomis aprūpina Julius ir vadovė. 2019 metais pirmą kartą paėmiau drožinėjimo peiliuką į rankas ir man patiko. Medis – jis šiltas, kitaip nei metalas. Dovanoju savo darbus organizacijai. Žiema man praėjo labai greitai, nes visą laiką drožinėjau“, – pasakojo vyras.

Tegu ir per nuotolį – bet mūsų daug!

Po Velykų medžiu pritūpusią vištelę pasiuvo Genė Kyburienė, neseniai prisijungusi prie organizacijos. „Norėjau kažkuo padėti, tad spontaniškai sugalvojau idėją ir padariau. Paprašiau brėžinio, pagal jį išsikirpau ir pradėjau siūti. Nuotoliniu būdu pasitardavau, ar gerai darau, o jeigu kokių medžiagų neturėjau – ieškojau namuose, pagalvę panaudojau, – šypsojosi moteris. – Džiaugiuosi prisijungusi prie organizacijos. Tai užimtumas, bendravimas. Gyvenu viena, kur išeisi per karantiną? O čia – nauji draugai, bendravimas, daug naujų žmonių, jaunimo. Labai tikiuosi, kad vasarą galėsime išvažiuoti į Monciškes prie jūros. O šiaip mes nuotoliniu būdu ne tik rankdarbius, bet ir mankštas darome, antradienis ir ketvirtadienis – labiausiai mūsų laukiamos dienos. Tegu ir nuotoliniu būdu, bet mes visi ir mūsų daug!”

Panašios naujienos