Pagiriuose stovinti naujai rekonstruota varpinė laukia gimtojo krašto mylėtojų. Kiekvienas norintysis gali ne tik pasižvalgyti pro iš varpinės bokšto atsiveriančia apylinkių panorama, bet ir apžiūrėti Pagirių istoriją atskleidžiantį mini muziejų.

Pagirių varpinė iškilmingai atidaryta praėjusių metų vasarą.

Pagirių varpinė iškilmingai atidaryta praėjusių metų vasarą.

Varpinę aplankyti galima visus metus, tiesa, būtina iš anksto susitarti telefonu. Pastatą prižiūrinti šalimais gyvenanti Liveta Urbonaitė ne tik maloniai atveria norintiesiems durims, bet ir pristato čia veikiančio muziejaus ekspozicijas.

„Per keturis varpinės aukštus yra įrengtos ekspozicijos, pasakojančios Pagirių krašto istoriją. Pirmajame aukšte galima susipažinti su varpinės istorija. Antrajame aukšte yra įrengta krašto etnografijai skirta ekspozicija, trečiajame aukšte – eksponatai, skirti susipažinimui su aplinkinių kaimų, sodybų istorijomis, na, o ketvirtasis aukštas dedikuotas žymiesiems krašto asmenims“, – pasakojo L. Urbonaitė.

Galiausiai, užlipę į penktajį aukštą, lankytojai turės galimybę iš aukštai pasižiūrėti į Pagirių miestelį bei pasigrožėti atsiveriančiais apylinkių vaizdais.

Nors varpinė lankytojams atvira dar visai neseniai, jau sulaukta gana nemažai lankytojų. Ji ypač gausiai lankoma buvusių pagiriečių, taip pat ir įvairių švenčių metu, kuomet į miestelį plūsteli daugiau žmonių.

Be to, varpinę rasti visai nesunku – pasak L. Urbonaitės, bokštas matomas iš tolo.

Varpinės muziejaus lankymas – nemokamas. Tačiau kiekvienas savo nuožiūra gali paaukoti pinigų, kurie bus skirti varpinės išlaikymui.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.