Iniciatyvios ir bendruomeniškos kėdainietės kviečia visas moteris jungtis prie moteriškos kalėdinės iniciatyvos. „Padovanok suknelę“ – tai akcija, kurios metu moteris kitai moteriai dovanoja drabužį, simbolizuojantį tikrą moteriškumą. Juk jei turi daugiau, pasidalinti su stokojančiu gausos yra pras­minga ir naudinga.

Idėjos iniciatorė Daiva Valaitytė-Chmieliauskienė pasakojo, kad šią idėją pirmą kartą pamatė socialiniame tinkle ir, ja susižavėjusi, pasiūlė tokią akciją įgyvendinti mūsų mieste, kad krašto moterys, prisijungusios prie akcijos, galėtų sukurti šventę viena kitai.

„Kėdainiečiai atsiliepė labai noriai, – sakė D. Valaitytė-Chmieliauskienė, paklausta, koks buvo pirmasis kėdainiečių įspūdis, kuomet akcija startavo. – Moterys intensyviai skambina, teiraujasi, krausto savo spintas, savo batų dėžes ir džiugu, kad po truputį pas mus pradėjo keliauti pirmosios suknelės, bateliai, rankinės, kiti aksesuarai“.

Pašnekovei suknelių mainų idėja kilo pamačius Lietuvoje daugiau nei dešimtmetį gyvenančios etiopės ne pirmus metus organizuojamą akciją. Įkvėpta šios moters pavyzdžio, D. Valaitytė-Chmieliauskienė kartu su bendramintėmis ne tik laukia suknelių, bet ir skelbia meilės sau žinią.

„Dauguma moterų per rūpesčius, dovanas, lėkimą, vaikučius, patiekalų gaminimą pamiršta save, pamiršta ateiti prie stalo pasipuošusios, nes joms pačioms dažnai nelieka nei laiko, nei lėšų, nei noro tą daryti. Ne. Mes turime kitą scenarijų“, – sakė iniciatyvos sumanytoja, pridurdama, kad yra labai malonu Kalėdų proga prie šventinio stalo sėsti pasipuošus nauja suknele.
Baigiamasis akcijos renginys-suknelių mugė vyks gruodžio 22-ąją, 16 val., Kėdainių daugiakultūriame centre.

„Tai bus laisvos formos renginys, kurio metu mes iškabinsime visas surinktąsias sukneles, o atėjusios moterys galės jas rinktis ir pasiimti sau. Dėkojame Kėdainių profesiniam rengimo centrui, kuris sutiko skirti savo mokines, kurios papasakos apie naujausias makiažo tendencijas. Tikimės, kad moterys tarpusavyje bendraus, dalinsis džiugia nuotaika. Labai kviečiame kėdainietes kviesti tas savo drauges, kurios yra nedrąsios, tylios, varžosi ir pačios vienos nelabai išdrįs dalyvauti šiame renginyje. Tad imkit draugę, kaimynę, sesę už rankos ir drauge visos kartu pasitikime žiemos šventes pasipuošusios“, – kvietė akcijos koordinatorė Rita Stakniūnienė.

„Norime pakviesti visas moteris ateiti į šventę ir pabūti kartu, pasidžiaugti tuo, ką mes turime, pasikeisti suknelėmis. Aš labai džiaugsiuos, jei mano suknele kuri nors kėdainietė per Kalėdas pasipuoš, o aš pasipuošiu savo naujos bičiulės suknele. Kita vertus, tokiu būdu mes sustabdysime ir vartotojiškumą – juk nebūtina pirkti tam, kad būtumei graži. Kartais užtenka ir tiesiog pasidalinti“, – šypsojosi akcijos iniciatorė D. Valaitytė-Chmieliauskienė.

Sukneles galima atnešti į Moterų krizių centrą (Vydūno g. 6), „Gėlių kraitę“ (Josvainių g. 29). Taip pat asmeniškai susisiekus su D. Valaityte-Chmieliauskiene telefonu 8 656 87 424.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.