Vėlinės – diena, kai prisimenami visi Amžinybėn išėjusieji, kai tiesiami prisiminimų tiltai, sujungiantys ne vien su artimaisiais, bet ir su tais, kurie kadaise lydėjo kelyje, padėjo, įkvėpė, pradžiugino, ragino išmokti, leido į pasaulį pažvelgti kitu kampu. Tai – pagarbos diena, skirta tiems, kuriuos vis dar nešiojame savo širdyje.

Jau daugelį metų Kėdainiuose gyvuoja tradicija tądien rengti vakarą mirusiems menininkams atminti. Gyvenimo ratas vis sukasi ir negrįžtamai išsiveda garsius mūsų krašto muzikus, literatus, dailininkus, drožėjus bei kitų meno sričių atstovus. Pagerbti išėjusiuosius kėdainiečiai kviečiami į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią, kur kasmet būna parengta nauja programa.

Šiemet klausytojų širdis virpins legendinė aktorė, skaitovė, lietuviško žodžio puoselėtoja Virginija Kochanskytė.

„Atmintis liudija, prikelia, pratęsia…“, – teigia į Kėdainius atvykstanti viešnia, kurios balsas ir jautriai skaitomos eilės nepalieka abejingų žiūrovų, susirenkančių į jos vedamus renginius muziejuose, bibliotekose, kultūros centruose, bažnyčiose.

Vakaro metu dalyvaus ir kraštiečių itin mėgiamas Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave Musica“. Kėdainių vardą užsienyje garsinančiam kolektyvui vadovaujantis Algirdas Viesulas bei koncertmeisterė Aelita Petrauskienė žiūrovams parengė programą, leisiančią mintimis aplankyti mums svarbius žmones, kurių šalia jau nebėra.

Renginys vyks lapkričio 2 d. 15 val. Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g. 1).

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf. ir nuotr.