Kėdainių kultūros centras rengia Atminties žygį dviračiais Lietuvos Nepriklausomybės kovų keliais Kėdainių krašte „Prisimink. Pagerbk“ Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metams paminėti. Atminties žygį sudarys dvi edukacinės išvykos dviračiais.

Pirmasis žygis numatomas jau šį šeštadienį, birželio 15-ąją. Tačiau dėl įsivyravusių karščių,  nuspręsta perkelti žygio laiką – iš pat pradžių buvo skelbiama, kad dviratininkai iš Didžiosios Rinkos aikštės pajudės 10 val. ryto, tačiau vėliau nuspręsta datą perkelti į vakarą – 18 val.

Perkeltas žygio pradžios laikas

Dviratininkai keliaus maršrutu Kėdainiai–Apytalaukis–Šventybrastis–Kėdainiai. Žygeiviai iš viso įveiks apie 43 kilometrus. Muzikos popietės „Kovų aidai“ metu koncertuos Josvainių vaikų ir jaunimo tautinės muzikos ansamblis „Auštaras“.

„Pirmosios edukacinės išvykos metu planuojama aplankyti Kauno g. kapines, kuriose yra J. Kibirkščio kapas, J. Kairiūno kapas, savanorių kapas (Kėdainiai), paminklą 1863 m. sukilėliams, Lietuvos Nepriklausomybės paminklą (Šventybrastis, Brastos ir Nevėžio pakrantė), savanorio J. Petrausko kapą, kryžių žuvusiems, mirusiems ir ištremtiems atminti, (Apytalaukis, prie bažnyčios, kapinės)“, – lankytinus objektus pristatė Daiva Burinskytė, Kėdainių kultūros centro redaktorė.

Kartu ji pridūrė, kad žygio metu Lietuvos Nepriklausomybės kovų Kėdainių krašte istoriją pristatys istorikas Vaidas Banys. Įsijausti į Lietuvos Nepriklausomybės kovų dvasią dviratininkai galės muzikinių popiečių „Kovų aidai“ metu. Atminties žygių dalyvių lauks mini viktorinos ir turistinės košės ragautuvės.

Bus ir techninė pagalba dviračiams

Diena numatoma karšta, tad žygio organizatoriai primena, kad būtina turėti galvos apdangalus, apsirūpinti vandeniu, užkandžiais. „Mūsų dviratininkų koloną lydės policija, taip pat ir medikas, mes patys važiuosime su savo automobiliu ir galėsime priimti žmones, jei jiems to prireiks. Kartu bus ir techninė pagalba dviračiams. Taigi, jau dabar pradėkite ruošti savo dviračius ir laukiame jūsų naktiniame dviračių žygyje“, – kvietė D. Burinskytė.

Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Kėdainių rajono savivaldybės administracija.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.