Antrus metus vykstanti gerumo iniciatyva „Padovanok suknelę“ tampa kone socialiniu reiškiniu. Pasak renginio organizatorių, tai ne tik renginys, skirtas dovanoti kitiems drabužius, bet ir buriantis moteris į bendrystę, solidarumą, draugystę.

„Labai džiaugiamės aktyviu moterų įsitraukimu į akciją. Jau turime išties nemažai suknelių, kurias kėdainietės padovanojo šiai akcijai. Beje, gavome ne tik suknelių, bet ir kitų moteriškų drabužių, avalynės, aksesuarų“, – sakė viena akcijos koordinatorių Kristina Dereviaškina.

Ir šventinės, ir kasdienės suknelės

Organizuojamos akcijos tikslas – surinkti kuo daugiau dovanojimui tinkančių suknelių, kuriomis šventinio renginio metu, gruodžio 15-ąją, galėtų pasipuošti tos moterys, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių šiandien sunkiai verčiasi, neturi finansinių galimybių įsigyti naujo drabužio, todėl negali pasipuošti nauja suknele, bateliais ar papuošalu artėjančių švenčių proga. Visą šį grožį renginio dieną bus galima pasimatuoti ir, jei patiks, parsinešti į namus. Už dyką!

Tačiau koordinatorės akcentuoja – čia ateiti gali visos moterys – tiek jaunos, tiek vyresnio amžiaus. „Šis renginys yra skirtas visoms moterims, ne tik toms, kurios sunkiau verčiasi. Į jį kviečiame ateiti aktyvias, užsiėmusias, skubančias moteris, kurios iki paskutinės minutės neranda laiko įsigyti gražių drabužių šventėms. Renginys yra skirtas ir toms, kurios suspėja, bet nori palaikyti kompaniją draugei. Net jei ir nepavyks išsirinkti suknelės, moterys galės pasišnekučiuoti, pasivaišinti vaišėmis, pabūti kartu“, – kalbėjo kita šios akcijos koordinatorė Jurgita Donovan.

Kiekvienos moters viduje – noras būti gražia

„Tikslaus skaičiaus, kiek turime suknelių, nepasakysiu, bet iš to, ką šiuo metu dėliojame Kėdainių arenoje (ten laikinai yra kaupiamos suaukotos suknelės), skaičius atrodo tikrai nemažas. Džiugu, kad akcijai dar nepasibaigus, suknelių jau surinkome daugiau nei pernai metais. Jų yra ir proginių, šventinių, tiek ir paprastų, kasdienių. Laukiame ir kitų moteriškų drabužių, ne tik suknelių, kurie galėtų moterį paversti gražia, šventiškai pasipuošusia asmenybe“, – šypsojosi K. Dereviaškina. Ji pridūrė: „Kiekviena moteris savo viduje turi norą būti graži, tad šis renginys – tai puiki vieta atskleisti savo grožį toms moterims, kurios yra mažiau drąsios. Čia esate visos laukiamos. – Pašnekovei antrino J. Donovan teigdama, kad pasipuošusi moteris būna linksmesnė, labiau pasitikinti savimi, drąsesnė, moteriškesnė.

Viso renginio metu bus kuriama jauki ir šilta atmosfera – gros muzika, bus galima pasivaišinti vaišėmis, profesionali kosmetikė padės pasidaryti šventinį makiažą.

Savanorystė praturtina žmogų

Iniciatyvos koordinatorės sutartinai sakė, kad šioje akcijoje dalyvauja norėdamos padėti kitoms moterims, kurti bendrystę, kurios dar kiek trūksta mūsų visuomenėje. „Man noras padėti kitiems, juos suprasti, atėjo po gimdymo. Tačiau aš visada norėjau padėti moterims, kurioms yra gyvenime sunku, kurios prispaustos gyvenimo negandų, buities, rūpesčių, pinigų stygiaus. Domiuosi, kaip joms padėti. O šios akcijos pagalba aš galiu padėti toms kuklioms moterims, merginoms“, – šypsojosi J. Donovan.

Apie savo norą padėti kitiems pasakojo ir kita akcijos koordinatorė. „Nėra geresnio jausmo, kai kažką gali padaryti su kitais. Nes ką darai vienas, nėra taip svarbu ir prasminga, kai padarai kartu su kitais žmonėmis ir dėl kitų“, – tikino K. Dereviaškina.

Moterų krizių centras prieš kelias savaites organizavo susitikimą su šios akcijos sumanytoja etiope Eskedar Maštavičiene. Ši moteris, atvykusi iš Etiopijos, bet jau daugiau nei dešimtmetį kurianti savo gyvenimą čia, Lietuvoje, įkvėpė pašnekoves į savanorystę įsijungti dar labiau.

Dar spėsite paaukoti

Iki gruodžio 14 d. vakaro dar turite galimybę atnešti tvarkingas gražias sukneles, avalynę, aksesuarus. „Bei kviečiame gruodžio 15 d., nuo 12 valandos dalyvauti suknelių dovanojimo renginyje Daugiakultūriame centre“, – kvietė J. Donovan ir K. Dereviaškina.

Atneškite dovanojimui tinkamas sukneles, batelius, aksesuarus ar papuošalus į dovanų surinkimo vietas Jums patogiu adresu: „Gėlių kraitė“ (Josvainių g. 29, Kėdainiai), „Senamiesčio kepyklėlė“ (Didžioji g. 4, Kėdainiai), „Faberlic“ atstovybė (J. Basanavičiaus g. 49, Kėdainiai) ir Kėdainių rajono moterų krizių centras (Vydūno g. 6, Kėdainiai). Organizatorės teigė būsiančios dėkingos, jei savo dovanojamus daiktus šventiškai įpakuosite: įdėsite į dovanų dėžutę ar maišelį, o atvirutėje užrašysite keletą šiltų ir drąsinančių žodžių moteriai, kuri Jūsų suknelę vakaro metu išsirinks.

Panašios naujienos