Nuo šių metų sausio 1 dienos kultūros darbuotojų pinigines papildys didesnis darbo užmokestis.

Šalies savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams valstybės biudžete šiemet papildomai skirta 1,6 mln. eurų. Memorandume dėl bendradarbiavimo numatyta, kad prie atlyginimų didinimo savo ruožtu prisidės ir savivaldybės, todėl vidutiniškai kultūros darbuotojams atlyginimai šiemet augs po 43 eurus.

Didės 43 eurais

Kėdainių rajono savivaldybei iš valstybės biudžeto skirta 35 tūkst. eurų. Didinant rajono kultūros darbuotojų atlyginimus pati savivaldybė yra numačiusi prisidėti – 35 tūkst. Eur.

Atlyginimai mūsų rajono kultūros darbuotojams auga nuo 2021-ųjų metų sausio 1 dienos. Krašto kultūros darbuotojo etatui  darbo užmokestis per vieną mėnesį padidės  43 eurais, o per metus – 516 eurų. Kiek konkrečiam kultūros darbuotojui augs atlyginimas, priklauso nuo užimamo etato dalies.

Vykdoma kasmet

Pasak Kėdainių kultūros centro direktorės Onos Mikalauskienės, kultūros darbuotojams atlyginimų kėlimo programa vykdoma kasmet, nuo 2018 metų.

„Lyginant su 2020 metais kiekvienam kultūros ir meno darbuotojui (1 pareigybei) darbo užmokestis kilo 96 eurais, o 2021-aisiais augs 43 eurais, taigi, šiemet daugiau nei dvigubai mažiau. Šiais metais vidutiniškai įstaigos darbuotojams atlyginimai didės 24 eurais „į rankas“. Mūsų siekiamybė, kaip ir visų Lietuvos kultūros centrų darbuotojų, bibliotekininkų, kad vidutinis kultūros darbuotojų atlyginimas prilygtų vidutiniam šalies oficialiam darbo užmokesčiui“, – sakė O. Mikalauskienė.

Atsižvelgė į duomenis

1,6 mln. eurų suma atlyginimams didinti buvo suplanuota Kultūros ministerijos asignavimuose kaip valstybės biudžeto dotacija savivaldybių biudžetams. Šios lėšos paskirstytos atsižvelgiant į savivaldybių pateiktus duomenis apie jų kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų pareigybių skaičių, sudarant galimybes valstybės biudžeto lėšomis padidinti minėtų darbuotojų darbo užmokestį vidutiniškai 21,5 euro. 

Pasirašė memorandumą

Dar 2018 metų spalį buvo pasirašytas Kultūros ministerijos ir savivaldybių memorandumas dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą. Atsižvelgdama į memorandumo nuostatas ir siekdama sparčiau didinti savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus, Kultūros ministerija ragina savivaldybes ir pačias finansiškai prisidėti prie atlyginimų didinimo. 

Iš viso Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimui tikslingai numatyta skirti 5,8 mln. eurų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.