Kėdainių kultūros centre pristatyta projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyvių paroda. Joje – įvairūs rankdarbiai ir tapybos darbai. Kėdainių kultūros centre vykdomo projekto tikslas – didinti senjorų, neįgaliųjų, pabėgėlių ir kitų socialinę atskirtį patiriančių asmenų integraciją į visuomenę teikiant paslaugas ir skatinant savanorišką veiklą.

Projekto renginiai – edukaciniai, sociolkultūriniai, o vienas iš renginių tipų yra parodos. Nuo rugpjūčio iki gruodžio mėnesio įvyko 15 vizualaus meno ir dailės edukacijų, kuriose dalyvavo 42 žmonės (iš viso projekte – 113 dalyvių).
Kaip teigė parodos kuratorė Kėdainių kultūros centro dailininkė Aušra Žemaitienė, edukaciniai užsiėmimai buvo ne tik proga išmokti kažko naujo – tuo pačiu tai ir tarpusavio bendravimas, kūrybiškumas.

Parodos atidarymas.

„Tai nebuvo rezultatų siekimas. Kai buvo rašomas šis projektas, stengėmės, kad jame būtų edukacijų įvairovė. Manau, kad ji buvo pakankama“, – kalbėjo parodos kuratorė.

Parodos „Gyvenimo spalvos“ dalyvių darbai

Kaip sakė viena iš projekto dalyvių kėdainietė Kristina, dalyvauti tokiose veiklose visada įdomu: „Sužinome kažką naujo, edukatoriai pasidalino savo patirtimi. Aš viską dariau, ką galėjau – ir karoliukus vėriau, ir ant šilko tapiau. Tai laisvalaikio praleidimo forma, toks bendravimas yra labai produktyvus. Juk laiko mes turime daug, dirbti nereikia.“

Parodos „Gyvenimo spalvos“ dalyvių darbai

Parodos kuratorė ir viena iš edukatorių – Kėdainių kultūros centro dailininkė Aušra Žemaitienė, edukatorės – Janinos Morkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, dailininkė Marija Burneikienė ir Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių būrelio „Auksarankės“ vadovė Regina Rylienė.

Paroda veiks iki kovo 7 dienos.

Panašios naujienos