Birželio 8 d. 17 val. Kėdainių kultūros centre bus pristatyta Rhma Alsohly iš Sirijos kūrybinių darbų paroda. Atidaryme dalyvaus ir pati darbų autorė.

Rhma Alsohly – žemės ūkio inžinierė iš Sirijos. Nenorėdama palikti savo pomėgio nuošalyje, Rhma nusprendė  savarankiškai mokytis piešti ir tapyti. Aistrą piešimui moteris teigia pajutusi dar ankstyvoje vaikystėje, būdama vos 3 metukų. Pasak Rhma, didelę įtaką jos piešimo įgūdžiams ir pažangai padarė jos tėvai, turėję meninių gabumų.

Sirijoje, prieš prasidedant karui, moteris turėjo savo kambarėlį su visomis piešimui reikalingomis medžiagomis ir įrankiais. Deja, karo metu viskas buvo sunaikinta, kartu su juo – ir visi moters įrankiai, skirti piešimui.

Kad užtikrintų saugų gyvenimą savo šeimai ir vaikams, Rhma vyras karo metu persikėlė gyventi į Lietuvą. Čia Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre mokėsi doktorantūros žemės ūkio srityje. 2016 metais Rhma su sūnumi emigravo į Lietuvą pas savo vyrą, vėliau pora susilaukė antrojo vaiko.

Sunkiai besiverčianti šeima Lietuvoje negalėjo sau leisti įsigyti piešimo ir tapymo priemonių, todėl Rhma paveikslų gausa pasigirti negali, nors, kaip sako pati moteris, piešia ir tapo jau seniai.

Svajojo piešti ir surengti parodą

„Tuo metu nesulaukiau jokios paramos, kad įgyvendinčiau savo svajonę surengti savo parodą. Aš jaučiausi labai vieniša ir susvetimėjusi, nepaisant meilės šiai gražiai šaliai. Turėjau tik pieštuką ir popieriaus, kad nupieščiau tai, ką jaučiu. Lietuva yra vieta, kurioje matau naują viltį.

Pirmasis mano rėmėjas buvo mano vyras. Nepamiršiu, kaip jis man nupirko piešimo priemones ir dažus iš pirmos premijos, kurią gavo savo darbe. Buvau be galo laiminga. Neįtikėtina, bet pagaliau galiu ramiai piešti savo mažoje virtuvėje, kai mano vaikai užmiega. Šioje parodoje rasite didelę mano darbų įvairovę – portretus, peizažus, dekoracijas ir kt. Kiekvienas paveikslas išreiškia tai, ką tuo metu jaučiau“, – pasakoja Rhma Alsohly.

Su kūrėja susipažino vykdydami projektą

Pasak Kėdainių kultūros centro projektų vadovės D. Burinskytės-Valdmonės, su R. Alsohly susipažinta centrui vykdant projektą „Gyvenimo spalvos“, kuris buvo skirtas senjorams, neįgaliesiems bei pabėgėliams. Rhma šeima gyvena Kėdainių rajone, Akademijos miestelyje, kur dirba jos mokslininkas vyras.

„Jie į Lietuvą atvyko su pirmąja pabėgėlių banga. Rhma aktyviai dalyvavo mūsų vykdyto projekto renginiuose. Artimiau susipažinę, sulaukėme pasiūlymo surengti jos kūrybinių darbų parodą. Šios kūrėjos darbai Kėdainių kultūros centro fojė (I a.) ir kavinės erdvėje bus eksponuojami visą birželio mėnesį. Kviečiame kėdainiečius šio trečiadienio vakarą,17 val. ateiti į kultūros centrą susitikti su R. Alsohly ir apžiūrėti jos rankomis sukurtų darbų“, – sakė D. Burinskytė-Valdmonė.

Lankytojai R. Alsohly kūrybinių darbų parodą šį mėnesį galės apžiūrėti bet kuriuo metu, kai dirba Kėdainių kultūros centras: I–IV  9–17.45 val., V– iki 16.30 val. Pietų pertrauka 12.30–13 val.

Parengta pagal Kėdainių kultūros centro inf.

A. Sajos nuotr.

Panašios naujienos