Vos prieš kelias savaites, Kėdainių sveikuoliai prie Babėnų karjero išsimaudę eketėje ir po to garsiai skandavę „Mūsų sieloj šiandien šventė“, praėjusį šeštadienį buvo nuvykę į Palangą, kur maudėsi jau ledinėje, šėlstančioje Baltijos jūroje.

Į Baltijos jūros bangas šeštadienį, stebint daugybei susirinkusių žiūrovų, niurktelėjo per du šimtus žmonių. Sveikuoliams šį kartą reikėjo įveikti ne tik ledinį vandenį, bet ir labai stiprų vėją. Kaip ir kasmet, nugalėti baimes, išbandyti savo galimybių ribas, pasisemti puikios nuotaikos ir pasikrauti energijos bei sveikatos, į Palangą suvažiavo sveikuoliai iš visų Lietuvos miestų bei miestelių. Tarp jų buvo ir vaikų, ir paauglių, ir garbaus amžiaus žmonių.

Ledinė jūra vilioja 29 metus

Kaip ir kiekvienais metais, į Baltijos jūros bangas nėrė ir mūsų kraštiečiai. Net 39 Kėdainių ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos (beje, itin stipriai propaguojančios sveiką gyvenimo būdą) bendruomenės sveikuolių išvyko į Palangą, kur dalyvavo šioje sveikuolių šventėje. Kelionę jau ne vienerius metus organizuoja ir vykdo Kėdainių rajono savivaldybė.
Padarę apšilimą bėgdami ristele kurorto gatvėmis, kėdainiečiai kartu su kitais sveikuoliais nėrė į Baltijos jūros bangas.

Pasak Rimanto Urbonavičiaus, Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktoriaus, jis pats maudytis žiemą į ledinę jūrą vyksta jau 29-erius metus, žinoma, šios sveikuolių šventės nepraleidęs ir šiais metais.

Nuolat pildosi gretos

Akivaizdu, kad išsimaudžius lediniame vandenyje geros nuotaikos užtaisas – garantuotas!

„Labai džiugu, kad į sveikuolių judėjimą noriai įsitraukia ir jaunimas. Į Palangą kartu vyko 15 Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokinių. Tiesa, buvo ir tokių jaunuolių, kurie mūsų mokyklą jau keli metai kaip yra baigę, tačiau vis tiek kartu pageidauja važiuoti į ruonių maudynes Palangoje. Visi mokiniai lediniame vandenyje maudėsi jau ne pirmą kartą, jauniausiam jų buvo 14 metų“, – pasakojo mokyklos direktorius, kuris, akivaizdu, savo sveiko gyvenimo pavyzdžiu užkrečia ir gausią mokyklos bendruomenę.

Prieš kelias savaites Kėdainiuose, Babėnų karjero eketėje išsimaudė taip pat kelios dešimtys šios pagrindinės mokyklos mokinių.

„Pastebiu, kad prie „ruonių“ gretų nuolat prisijungia naujų narių. Be to, noriu informuoti, kad jau šį šeštadienį Beržų bendruomenė organizuoja šventinį, Vasario 16-ajai skirtą maudymąsi vandens telkinyje,“ – sakė pašnekovas.

Būtina ruoštis iš anksto

Pašnekovas pasakojo, kad šeštadienio maudynės banguojančioje jūroje buvo „karštos“. „Būna, kad jūra „nepriima“ – pakrantėje būna daug suneštų ledų, sunku prieiti ir išsimaudyti. Tačiau šįkart buvo visai kitaip. Nors ir stipriai bangavo, pūtė stiprus vėjas, maudytis buvo labai smagu. Trys didelės bangos nuliejo kūną, galvą – jausmas fantastiškas“, – šypsojosi jaunatviškasis Dotnuvos mokyklos direktorius, kartu pridurdamas, kad maudynėms lediniame vandens telkinyje būtina pasiruošti iš anksto.

Beje, Lietuvoje vis dar tęsiasi 30 dienų ledinės eketės iššūkis, prie grūdinimosi lediniu vandeniu paskatinęs prisijungti vis daugiau žmonių. Vasario 16-ąją laukia paskutinioji šio iššūkio diena, o kovo 2 dieną ledinio vandens entuziastai dalyvaus 25 metrų eketės plaukimo varžybose Trakuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.