Gruodžio 19 dieną miesto Rotušėje bus iškilmingai peskelbtas 32-asis Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas. Juo pretenduoja tapti 5 didžiulį indėlį į mūsų krašto kultūrą, jos plėtojimą ir Kėdainių vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje įnešę kėdainiečiai. Tai bene pirmasis Nepriklausomoje Lietuvoje pradėtas teikti apdovanojimas nusipelniusiems mūsų krašto žmonėms. Premija įsteigta 1991 m. rudenį ir buvo finansuota šviesios atminties gydytojos, Kėdainių krašto garbės pilietės Teklės Bružaitės.


Pristatome šių metų pretendentus už nuopelnus krašto kultūrai:

Virginija Čereškienė-Beviršė, Kėdainių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų vadovė, choreografė.

Virginija Čereškienė-Beviršė Kėdainių kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupės „Lankesa“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Volungė“ vadovė. Kolektyvams suteikta I mėgėjų meno kolektyvų kategorija.

Kolektyvai aktyviai dalyvauja ne tik respublikiniuose, bet ir tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose – Čekijoje, Turkijoje ir kt. Tai nuolatiniai Kėdainių rajono ir respublikinių Dainų švenčių dalyviai. Pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Lankesa“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“ respublikinio suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurso „Pora už poros“ bei tarptautinių šokių festivalių-konkursų „Baltic Amber“, „Samocviti“ dalyviai ir prizinių vietų laimėtojai. Virginijos iniciatyva organizuojamas respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Kaziūnės suktinis“ (XI), o 2019 m. pradėtas respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Sukasi trys kartos“, ateityje ketina tapti tarptautinis.

Virginija Čereškienė-Beviršė premijai pasiūlyta už aktyvią kultūrinę meninę veiklą, Kėdainių vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.
Pretendentę pristatė Genovaitė Gustytė.


Vytautas Greičius. Josvainių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų vadovas.

Vytautas Greičius – Josvainių kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio „Josva“ ir moterų vokalinio ansamblio „Sonata“ ilgametis vadovas. Jo vadovaujamas moterų vokalinis ansamblis „Sonata“ respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ pelnė I ir II laipsnio diplomus. 2017 m. kolektyvui įteikta Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ nominacija „Metų pasiekimas“.

Ansamblis „Sonata“ – Lietuvos šimtmečio dainų šventės dalyvis, respublikinių vokalinių ansamblių festivalio-konkurso „Kur aukštas klevas“ bei regioninio vokalinių ansamblių festivalio-konkurso „Lakštingalėlė“ dalyvis bei prizininkas. Kolektyvui suteikta I mėgėjų meno kolektyvų kategorija. Abu kolektyvai aktyviai koncertuoja ne tik rajone, bet ir visoje šalyje. Ansamblis „Josva“ šiais metais dalyvavo 12-oje Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventėje „Mes vėl kartu“.

Vytautas Greičius premijai pasiūlytas už aktyvią kultūrinę meninę veiklą bei reikšmingus kūrybinius laimėjimus puoselėjant Kėdainių rajono kultūrą ir garsinant Kėdainių kraštą Lietuvoje.
Pretendentą pristatė Josvainių kultūros centras.


Albina Mackevičienė, tautodailininkė.

Albina Mackevičienė aktyvi tautodailininkų parodų ir konkursų, respublikinių konferencijų ir plenerų dalyvė, savo autorinių parodų (karpinių, tapybos, šiaudinių skulptūrų) rengėja.

2017 m. dalyvavo grupinėje parodoje (23 autoriai) Lietuvos ambasadoje Varšuvoje (Lenkija), 2019 m. – Lietuvos karpytojų (19 autorių) parodoje Vokietijoje. 2019 m. gruodžio mėn. išleido karpinių knygą „Karpykime kartu“, kurioje paruošta metodinė medžiaga, pagrįsta jos karpinių mokymo ilgalaike patirtimi. Albina Mackevičienė 2019 m. suorganizavo daugiau kaip dvidešimt įvairių Kėdainių krašto dailės draugijos narių parodų rajone ir šalyje. Tautodailininkė aktyviai populiarina karpinių meną rajone ir visoje respublikoje, ypatingą dėmesį skirdama jaunimui.

Albina Mackevičienė premijai pasiūlyta už kultūrinį švietėjišką darbą su rajono gyventojais, ypač su jaunimu, bei aktyvią kūrybinę meninę veiklą.
Pretendentę pristatė Kėdainių krašto dailės draugija.


Regina Matulienė, Akademijos kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų vadovė, choreografė.

Regina Matulienė nuo 1973 m. vadovauja merginų liaudiškų šokių grupei „Austėja“ ir jaunimo liaudiškų šokių grupei „Ainiai“, kurią subūrė 1996 m. Kolektyvai aktyviai koncertuoja Kėdainių rajone, šokių grupės – rajono dainų ir šokių švenčių, Lietuvos dainų švenčių, liaudiškų šokių kolektyvų konkurso „Pora už poros“ dalyviai ir prizininkai.

2018 m. merginų šokių grupei „Austėja“ ir jaunimo liaudiškų šokių grupei „Ainiai“ suteikta II mėgėjų meno kolektyvų kategorija. Abu kolektyvai 2019 m dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių festivalyje „Sukasi trys kartos“, o merginų liaudiškų šokių grupė „Austėja“ nacionaliniame Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokių studijų konkurse „Aguonėlė“ laimėjo II vietą. Kolektyvai liaudiškų šokių programas pristatė Vokietijoje, Italijoje, Lenkijoje ir Norvegijoje.

Regina Matulienė premijai pasiūlyta už kultūrinį švietėjišką darbą su jaunimu bei aktyvią kultūrinę meninę veiklą.
Pretendentę pristatė Akademijos kultūros centras.


Daiva Urbonienė, Kėdainių kultūros centro režisierė.

Daiva Urbonienė yra ilgametė kultūros darbuotoja (32 m. dirbanti šioje srityje), unikalios Agurkų šventės, gyvuojančios jau 20 metų, režisierė. Dėl jos sprendimų kiekvienais metais ši šventė savita – nuo Kėdainių krašto kulinarinės autentikos iki išradingų sportinių varžybų, nuo „agurkų karaliaus“ rinkimų iki sensacija tapusio pasiekto rekordo „Masiškiausias daržovių valgymas“, užfiksuoto Lietuvos rekordų knygoje. Daiva Urbonienė yra tradicija tapusių Kėdainių krašto „Metų Moterų“ apdovanojimų ir šventės „Ačiū, kad šalia esi“ sumanytoja ir organizatorė, 2017 m.folkloro festivalio „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ viena iš organizatorių ir vedėja. Daivos Urbonienės iniciatyva parengtas ir įgyvendintas projektas „Atrask ir pažink piliakalnius su šeima“. Pretendentė yra 2019 m. Kėdainių kultūros centro vykdyto projekto „Renginių ciklas „(At)rask meną“ idėjos bendraautorė bei didelio pasisekimo sulaukusio Kauno styginių kvarteto koncerto Kėdainių autobusų stotyje, iniciatorė.

Daiva Urbonienė premijai pasiūlyta už aktyvią kultūrinę meninę veiklą bei naujų originalių kultūrinės veiklos formų įgyvendinimą.
Pretendentę pristatė Kėdainių kultūros centras.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.