„Darosi labai nesaugu gyventi. Jau ne pirmą kartą nukenčiame nuo alkanų vilkų. Pirmadienį vilkai papjovė vos už 50 metrų nuo namų buvusius du ožius. Kiek anksčiau netekome ožkytės. Bijau dėl vaikų. Ką galime žinoti, gal išbadėję žvėrys užpuls ir juos, ir mus“, – rugsėjo 1-ąją sunerimusi kalbėjo Josvainių miestelio Žiedupio gatvės 3 namo gyventoja.

Vilkai josvainiečių ožius papjovė maždaug už 50 metrų nuo namų.

Vilkai josvainiečių ožius papjovė maždaug už 50 metrų nuo namų.

Moteris supranta, kad jų namai pačiame Josvainių pakraštyje, tačiau gyventi puldinėjamai vilkų ji nenori.
Gyventojai nori saugumo
„Girdėjome, kad ir kituose netolimuose kaimuose būta vilkų apsilankymų. Manau, kad reikėtų daryti kažkokius sprendimus. Kai paskambinau bendruoju pagalbos telefonu, budėtoja man pasakė, kad turiu kreiptis į seniūniją ir aplinkos apsaugos agentūrą. Seniūnui jau pranešiau. Jo teigimu, galime tikėtis žalos už papjautus ožius atlyginimo. Daugiau jis mums nieko negali pasakyti. Tačiau mums svarbu ne tik žalos atlyginimas. Labiausiai norime būti saugūs“, – savo nuomonę dėstė vilkų išpuolį patyrusi josvainietė.
Vilkai siaučia keliuose kaimuose

Suįžūlėjusių vilkų neišgąsdino ir tai, kad vos už kelių metrų nuo ožių ganėsi arkliai.

Suįžūlėjusių vilkų neišgąsdino ir tai, kad vos už kelių metrų nuo ožių ganėsi arkliai.

Josvainių seniūnijos seniūnas Algimantas Sirvidas sakė žinąs gyventojų nusiskundimus dėl vilkų: „Mūsų seniūnijos specialistas apžiūrėjo atokiau esančią sodybą ir jos pašonėje rado vilkų papjautus ožius. Faktą užfiksavome, medžiagą perduosime rajono žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriui. Jo specialistai spręs, kokia kompensacija nukentėjusiai šeimai priklauso.
Turime žinių, kad vilkų būta ir Kunionyse, ir Juodkaimiuose. Žinau, kad ir kituose kaimuose jie padarė žalos.
Kaip apsaugoti gyvulius nuo išbadėjusių žvėrių? Matyt, patys gyventojai turės imtis saugumo priemonių. Kol kas patarimas vienas – nakčiai avis, ožkas ar veršelius reikėtų parvesti į tvartus.“
Mokės kompensacijas

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyriausiojo specialisto, laikinai einančio vedėjo pareigas, Alfonso Čeidos teigimu, labai keista, kad vilkai naminius gyvulius užpuldinėja šviesiu paros metu.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyriausiojo specialisto, laikinai einančio vedėjo pareigas, Alfonso Čeidos teigimu, labai keista, kad vilkai naminius gyvulius užpuldinėja šviesiu paros metu.

Rajono žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko teigimu, tokio vilkų agresyvumo Kėdainių krašte dar nebuvo. „Tikrai turime faktų, kai vilkai negailestingai pjovė gyvulius. Artimiausiame Tarybos posėdyje pateiksime klausimą dėl vilkų padarytos žalos kompensavimo. Esame nustatę, kad vilkai šią vasarą papjovė net dešimt gyvulių: Paaluonyje 5 avis, Pernaravoje 4 avis, Ąžuolaičiuose – veršiuką. Iš viso nuostoliai siekia kiek daugiau negu 1 200 eurų“, – sakė A. Žvikas. Jo teigimu, josvainiečių nuostoliai bus užfiksuoti ir atlyginti kitu sprendimu.
A. Žvikas teigė, kad kėdainiečiai kreipėsi į Aplinkos ministeriją su prašymu leisti paankstinti vilkų medžioklę, mat ji leidžiama nuo spalio 15 dienos iki balandžio 1-osios. „Kol kas jokių atsakymų negavome. Matyt, vilkai dar pridarė per mažai nuostolių, kad aukščiausia valdžia sureaguotų“, – svarstė Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas.
Medžioklė griežtai ribojama
Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius neatmeta galimybės, kad naminius gyvulius gali pjauti vilkai. „Jų mūsų krašte tikrai yra. Tačiau medžiotojai dėl vilkų daromų nuostolių atsakomybės prisiimti negali. Vilkų medžioklė yra griežtai ribojama. Praėjusį sezoną visoje Kauno apskrityje buvo leista sumedžioti tik du vilkus. Vieną iš jų sumedžiojo Kėdainių rajono medžiotojų būrelis „Apuokas“.
Taigi mums pasisekė. Kalbant apie vilkus reikia pasakyti, kad tai labai migruojantys žvėrys. Vieną dieną jie būna vienoj vietoj, kitą – jau už keliasdešimt kilometrų“, – savo nuomonę apie vilkus išsakė L. Stanevičius.
Vilkai suįžūlėjo
Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyriausiojo specialisto, laikinai einančio vedėjo pareigas, Alfonso Čeidos teigimu, labai keista, kad vilkai naminius gyvulius užpuldinėja šviesiu paros metu. „Paprastai vilkai į medžioklę susiruošia naktį, o mes girdime, kad avys ir ožiai papjauti dienomis. Matyt, gamta kinta. Be to, dabar laikas, kai vilkai moko medžioti savo jauniklius. Tad jie gali būti aktyvesni, piktesni ir sunkiai nuspėjami. Situacija yra tokia, kad vilkų mūsų krašte yra. Tačiau esame įsprausti griežtuose įstatymuose ir jų bet kur, ir bet kada medžioti negalima. Matysime, gal kažkas ir pasikeis, tačiau dabar yra kaip yra“, – sakė A. Čeida.

Panašios naujienos