Vakar visoje Lietuvoje minima Pyragų diena. Visuomeninio judėjimo „Kėdainių krašto žmogui“ nariai šią datą nusprendė paminėti netikėtai ir originaliai – patys prikepti pačių gardžiausių pyragų ir juos padovanoti kraštiečiams.

„Judėjimo nariai pasiraitojo rankoves ir iškepė daugiau nei šimtą gardžių ir gražiai atrodančių pyragų. Šimtas – būtent šį skaičių pasirinkome todėl, kad Lietuva šiais metais švenčia savo šimtmetį“, – sakė judėjimo narė ir viena akcijos organizatorių Jūratė Tylienė.

Pasak pašnekovės, pyragas yra dalinimosi, bendrystės simbolis, tad norėta, kad žmonės, ragaudami  namuose iškeptus pyragus, pabūtų kartu, pabendrautų.

„Pyragus judėjimo nariai kepė su didžiule meile. Šie pyragai ne iš parduotuvės, o kepti mūsų pačių rankomis namuose. Juos atidavėme visų seniūnijų seniūnams, tad jiems ir suteikiame teisę patiems nuspręsti, kam šie pyragai bus skirti. Tikiuosi, kad jie atiteks senelių namams, pateks į mokyklas, bendruomenių nariams, jų paragausi ir patys seniūnijų darbuotojai“, – sakė J. Tylienė.

Benas Vaitkaitis, vienas judėjimo narių teigė, kad pyragai skirti visiems Kėdainių krašto žmonėms, o ypatingai tiems, kuriuos kartais mes pamirštame, į kuriuos rečiau atkreipiame dėmesį.

„Lietuvos valstybės atkūrimo proga su nuostabiu judėjimo kolektyvu iškepėme daugiau nei šimtą pyragų. Į juos įdėta mūsų visų širdys bei šiluma, meilė ir džiaugsmas, kas, tikimės, persiduos ir žmonėms, kurie tuos pyragus skanaus. Pats iškepiau tris pyragus pagal seną ir išbandytą receptą“, – šypsojosi jaunas vyras.

Pyragai pirmadienį buvo išdalinti visų Kėdainių seniūnijų seniūnams, kurie įpareigoti pyragus išdalinti savo seniūnijos žmonėms: senelių namams, šeimoms, bendruomenėms.

„Ačiū Jums už pyragus ir širdies gerumą. Pyragus tikrai rasime kam padovanoti“, – rankose laikydami skanėstus dėkojo rajono seniūnai.

[tribulant_slideshow gallery_id=“424″]

2 komentarai

  1. o-o-o

    Cha-cha-cha, jau papirkinėjimas vyksta.Gerai , kad nors ne šnapsu ir dešra, kaip seniau. Dabar labiau prisimins moterys.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.