Vasaris yra tituluojamas sveikatos ir grūdinimosi mėnesiu. Kasmet tuo metu vyksta daug ir įvairių renginių, skatinančių benduomenę rinktis sveikuolišką gyvenimo būdą, nes tai pagerina bendrą savijautą, padeda sumažinti ligų riziką. Vienas tokių renginių – „ruonių“ maudynės, entuziastus sukvies vasario 4-ąją.

Kaip teigia vienas iš šio renginio organizatorių Gediminas Misius, sveikuolių judėjimas Kėdainiuose prasidėjo, kai dar veikė profilaktoriumas, tai yra prieš maždaug 30 metų. Jau tuomet žmonės rinkdavosi pasimankštinti, pabėgioti po Babėnų šilą, pasimaudyti eketėje, pasidalinti patirtimi, kaip ilgiau išlikti energingiems ir sveikiems. Kai nebeliko profilaktoriumo, duris sveikuoliams atvėrė M. Daukšos mokykla, po to Visuomenės sveikatos biuras. Tokių susitikimų tradicija išsaugota iki šių dienų.

„Vasario 4 d. vėl kviečiame susiburti visus rajono sveikuolius, sveiko gyvenimo būdo propaguotojus, jiems prijaučiančius kėdainiečius ir svečius. Dėl pandemijos negalėjome rengti masinių maudynių, o šiemet, kai nebeliko jokių suvaržymų, vėl galime susitikti.

Kasmet šis renginys pritraukia gausų būrį žiūrovų, tačiau ir dalyvių gretos tikrai nebūna retos, susirenka kelios dešimtys žmonių, paskutinį kartą (prieš Covido pandemiją) žiemos maudynėse dalyvavo net apie 60 kraštiečių, gal ir daugiau.

Pastebiu, kad šis grūdinimosi „virusas“ rajone tikrai plinta. Štai, Pelėdnagiuose susikūrė naujas klubas, kurio nariai aktyviai propaguoja sveikatinimo veiklas, renkasi į maudynes šaltame vandenyje. Socialiniuose tinkluose matyti, kad ir kiti kraštiečiai mankštinasi, grūdinasi, maudosi eketėje arba su sniegu apsitrina, ant jo atsigula.

Kas nenori lįsti į eketę, gali grūdintis namuose, po šilto dušo kaskart apsipilti vis vėsesniu vandeniu ir taip stiprinti imunitetą. Tas šaltas dušas labai gerai „supurto“ organizmą, suteikia jėgų prieš darbą ar prieš pamokas.

Į „ruonių“ maudynes tradiciškai susirenka sveikuoliai iš viso rajono, kasmet gausiai atvyksta ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos atstovai su direktoriumi priešakyje, laukiame ir naujokų“, – kalbėjo rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Misius, kuris ir pats jau daug metų neria į eketę.

Kartu praleis ne vieną valandą

Norintieji energingai praleisti šeštadienį, kviečiami atvykti į Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurą (Budrio g. 7), kur nuo 11 val. vyks dalyvių registracija. Po jos – bendra mankšta ir meditacinis bėgimas iki maudynių vietos Babėnų karjere.

„Esame rengę maudynes ir Nevėžyje, bet ten būna srovė, keičiasi vandens lygis, o karjere yra patogus nusileidimas, yra saugiau. Kai tokie orai, turbūt neteks kirsti eketės, bet vistiek kvietėme atvykti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovus.

Į vandenį mes dažniausiai brendame visi kartu, susikibę rankomis, taip jaučiamės vieningesni.

Po maudynių visi sugrįšime į visuomenės sveikatos biurą, kur galėsime pasikalbėti, pabendrauti su specialistais, kurie kasmet mums papasakoja apie vaistažoles, arbatas, grūdinimąsi ir kitas sveikatingumo praktikas. Dalyviams bus įteikti atminimo medaliai, vaišinsimės sveikuoliškais gaminiais“, – apie būsimą susitikimą vasario 4-ąją pasakoja G. Misius.

Daugiau informacijos apie šį renginį suteiks organizatoriai: savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius, tel. nr.: (8 347) 50 669, 8 698 13 097 arba Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, tel. nr.: (8 347) 57 186, 8 685 77 249.

Nuotraukos prierašas

Į šaltą vandenį kaskart neria kelios dešimtys kraštiečių – nuo moksleivių iki senjorų.

„Kėdainių mugės“ arch. nuotr.