Penktadienį Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje įvyko M. K. Čiurlionio fondo renginys „Augame su M. K. Čiurlioniu“, skirtas 8–10 kl. moksleiviams. Fondo globojami atlikėjai supažindino moksleivius su M. K. Čiurlioniu ir jo gyvenimu, jaunieji dalyviai atsakinėjo į edukacijos vedėjos Livijos Krivickaitės klausimus ir už teisingus klausimus gavo atvirukus su M. K. Čiurlionio paveikslais. Elektroniniu pianinu M. K. Čiurlionio kūrinius skambino pianistė Viktorija Brazaitė.

M. K. Čiurlionio fondo programos „Augame su M. K. Čiurlioniu“ projektų pagrindinė misija – supažindinti jaunimą su žmogaus vertybėmis, nušviesti jas įtaigiais būdais, meniškomis formomis remiantis jo menu ir idėjomis. Menų sintezė – tarsi instrumentas, kuriuo formuojamas jauno žmogaus mentalitetas, ugdomos gyvenimiškos vertybės.

Projekto kuratorė Modesta Kuzmenkaitė dalijasi, kad kultūra, menas kiekvienam žmogui yra labai svarbu tiek kasdieninėje rutinoje, tiek gyvenime: „Bet tu nebūtinai turi būti menininkas, kad būtum kūrybiškas, nebūtinai turi groti instrumentais ar tapyti. Kitas aspektas – tikrai reikia skleisti žinią apie šį garsų menininką.“

Projekto kuratorius Vytautas Paukštelis antrina: „Menas yra viena geriausių emocinių intelekto formų, taip pat jis ir dvasios atvaizdas, dvasinės plotmės užsiėmimas. Vaikams tai yra naudinga, nes jiems to stinga, jie to dar nepažinę, nespėję prarasti vien dėl to, jog šiuolaikiniame gyvenime mažai su tuo susiduria. O antra, vertybės. Mes su šiuo projektu nešame žodį „vertybės“, tai yra dora, pasiaukojimas, draugo gelbėjimas ir kiti svarbūs dalykai. Jais vadovosi ir Čiurlionis, tad mes tai bandome perteikti jaunimui, taip sudominti menu. Jie sužino, koks instrumentas kaip skamba, o galbūt vienam iš dvidešimties tai išliks ilgam.“

Fondo edukaciniai projektai – tarpininkai tarp formalaus švietimo ir praktinės meninės veiklos. Jie apkeliavę ne vieną Lietuvos miesto bei miestelio mokyklą, vaikų globos namus, sutrikusio intelekto centrus ir kt. Projektas vykdomas nuo 2009 m.

Parengta pagal pranešimą spaudai