Renovuotose Krakių kultūros centro patalpose jau įvyko pirmasis renginys. Rugsėjo 26 d. čia nuaidėjo VIII-asis respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Ant Smilgelės krantelio“.

Jame dalyvavo per 150 jaunųjų folkloro atlikėjų iš Krakių, Labūnavos, Josvainių, Kėdainių, Kaišiadorių, Veiverių, Mažeikių, Zarasų ir Klaipėdos. Festivalis šiemet itin turiningas – pirmąkart dalyvavo vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai iš visų Lietuvos etnografinių regionų, todėl koncerto programa buvo labai įdomi ir spalvinga.

Festivalio koncertą vedė ir puikia nuotaika visus apdovanojo aktorės Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė. Po koncerto aktorės kartu su kitais teatro „Labas“ aktoriais vaikus pradžiugino itin nuotaikingu, lietuvių liaudies pasakos motyvais paremtu edukaciniu spektakliu „Rybokėlis“. Festivalio dalyviai taip pat turėjo galimybę dalyvauti natūralaus vaško žvakių ir odinių paukštelių gaminimo edukaciniuose užsiėmimuose.

Festivalį vainikavo smagūs šokiai su tradicinės muzikos grupe „Smetonos ūsai“ iš Vilniaus. Trijų muzikantų grupė, grojanti praėjusio šimtmečio pradžioje skambėjusias melodijas: polkas, valsus, fokstrotus ir figūrinius šokius, uždegė festivalio dalyvius šokių nuotaika ir sukūrė tikrą tradicinių šokių vakarėlį.

Festivalį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Krakių kultūros centro informacija ir nuotraukos (autorė – Meda Tamošaitytė)

Panašios naujienos