Priešpaskutinį šio rugsėjo šeštadienį praūžusioje Krakių miestelio šventėje progų linksmintis buvo net keletas. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija minėjo mokyklos 80-metį, miestelis – 599-ąsias metines, plačiai atvėrė duris renovuotas kultūros centras, o kaimynai Meironiškyje surengė „Mykolinių kapelmošių“.

Šventė visiems

Miestelio centre, Laisvės aikštėje, surengtoje šventėje užsiėmimą sau rasti galėjo kiekvienas, nusprendęs smagiai praleisti laiką šiltą šeštadienio popietę. Vaikai linksminosi ant batuto, dalyvavo dviračių ir paspirtukų varžybose „Saugus kelyje“, kurias rengė policijos bendruomenės pareigūnai ir jaunieji policijos rėmėjai. Smalsuoliai dairėsi po vietos ūkininkų ir gamintojų, tautodailininkų mugę. Koncertavo ansamblis „Jonis“ ir dainininkė Irena Starošaitė.

Kaipgi be moliūgų?

O norintys išbandyti savo jėgas varžėsi tradicinės moliūgiados rungtyse: kilnojo, rideno, laikė ištiesta ranka moliūgus, žaidė smiginį. Tradiciškai buvo renkamas ir sunkiausias krakiškių užaugintas moliūgas, o Krakių bendruomenės centro savanorės kepė ir vaišino moliūginiais blynais. Lauke kepamų blynų kvapas viliojo prisėsti prie stalelių ir pasigardžiuoti krakiškių pamėgtos daržovės skoniu. Pasak prie didžiulės keptuvės plušėjusių moterų, 10 litrų – pusė paruoštos šventei tešlos – „išgaravo“ vos per keturiasdešimt minučių.

Traukos centras – Svetainė

Beje, norintiems paragauti kito populiaraus produkto iš moliūgų – moliūginės sriubos, patariama sekti Krakių bendruomenės svetainės meniu „Facebook‘o“ paskyroje ir atvykti pietų. Pasak Krakių bendruomenės centro vadovės Daivos Dubinkienės, birželio viduryje atidaryta Svetainė spėjo tapti turistų iš visos Lietuvos traukos centru, reportažus savo laidoms čia filmavo ir pora šalies televizijų. „Aprodydavome turistams miestelį, gimnazijos edukacines erdves, kurios vienos gražiausių Lietuvoje, Plinkaigalio piliakalnį, svetingą Eriko Augustinavičiaus kaimo turizmo sodybą. Juk mes esame bendruomenė ir turime vieni kitus palaikyti“, – kalbėjo krakiškė.

D. Dubinkienė taip pat pasidžiaugė bendruomeniškais žmonėmis, kurie padeda gražinti miestelį. Rengiantis šventei, operatyviai surinktos lėšos ir pagaminti nauji suolai aikštėje vietoje senų, supuvusių.

Būsima mažoji kultūros sostinė

Šventėje sklandė ir džiugaus laukimo nuotaikos – kitąmet Krakės taps Lietuvos mažąja kultūros sostine bei minės apvalią sukaktį – 600 metų jubiliejų. Repetuoti, rengti įsimintinus kultūrinius renginius, didinti profesionalaus meno prieinamumą ir sulaukti daugiau lankytojų krakiškiai galės ką tik renovuotame šiuolaikiškame kultūros centre.

Pasak kultūros centro vadovo Roberto Dubinkos, įstaigos kiemas buvo išklotas trinkelėmis, apšiltinti pamatai ir sienos, renovuotos vidaus patalpos, ant pastato stogo įrengta saulės jėgainė, viduje – moderni šildymo sistema „oras – oras“. Atnaujinta mažoji salė, taip pat šiuolaikiškai įrengta 200 sėdimų vietų salė, pandusai žmonėms su negalia.

Lėšos šiems darbams skirtos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Kėdainių rajono savivaldybės bei valstybės biudžeto.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Zzzz

    Čia jau Kaminsko,,nei ducho,,, jau neberūpi , užleidžia kolegai Uspaskui, jo gi čia niekas nerinks, Gerai planuoja pilkoji kardinolė.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.