Krakių miestelio centre, Laisvės aikštėje, trečiadienį pastatyta garsaus šio krašto tautodailininko Vytauto Ulevičiaus sukurta medžio skulptūra, skirta būsimam Krakių 600-ajam jubiliejui.

Didinga ąžuolinė skulptūra pakeitė iki šiol šioje vietoje stovėjusį koplytstulpį, skirtą Mikalojaus Daukšos „Postilės“ 400 metų jubiliejui. „Buvo mintis rekonstruoti senąją skulptūrą, bet ji buvo tiek pažeista puvinio, kad mūsų tautodailininkas Vytautas Ulevičius pasakė, jog to padaryti neįmanoma. Nusprendėme pagaminti naują skulptūrą, smagu, kad pavyko rasti ir rėmėjų, ir V. Ulevičius, nepaisant savo garbingo amžiaus, sutiko dar kartą pagelbėti Krakėms“, – pasakojo Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Seniūnija, padedama talkininkų, organizavo skulptūros atvežimą ir pastatymą ant pjedestalo. Skulptūrą sups gėlynai, vėliau bus įrengti šviestuvai.

Naujojoje skulptūroje atiduodama duoklė Mikalojui Daukšai, Krakėse klebonavusiam vienam iš lietuvių raštijos pradininkų. Priekinėje dalyje, apačioje, išdrožtas M. Daukšos portretas ir ištrauka iš „Postilės“ (1599) „Prakalbos į malonųjį skaitytoją“: „Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.“ Taip pat yra įrašas, liudijantis Krakių 600 metų jubiliejų (miestelis jį minės kitąmet). Iš priekinės pusės skulptūros viršuje pavaizduotas Krakių herbas – ant vežimo rato stovintis skrydžiui pasiruošęs gandras.

Skulptūros statymo procesą atidžiai stebėjo ir jos autorius, tautodalininkas Vytautas Ulevičius (kairėje).

Antroje skulptūros pusėje, pasak autoriaus V. Ulevičiaus, pavaizduoti visi metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema; žmogaus ir gamtos gyvenimo ciklas. Skulptūrą puošia ištobulinta liaudies meno ornamentika. Kadangi kūrinys išdrožtas iš žalio ąžuolo, pasak autoriaus V. Ulevičiaus, stovėsiantis 100 metų.

Lapkričio 1 dieną po šv. mišių Krakių Šv. apaštalo ir evangelisto Mato bažnyčioje naująją skulptūrą ruošiamasi pašventinti.

Krakių miestelį puošia įvairūs tautodailininko, profesionalaus medžio drožėjo V. Ulevičiaus kūriniai. Juose, kaip ir kituose kūrėjo darbuose, vyrauja istorinės, mitologinės, religinės ir tradicinio liaudies meno temos. Pasak Krakių seniūno, seniūnija ir Krakių kultūros centras dėsiantys visas pastangas, kad antrajame kultūros centro aukšte įrengtų V. Ulevičiaus darbų muziejų.

Naujoje miestelį papuošusioje skulptūroje galima atrasti daug simbolių, susijusių su Krakėmis.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Oi,

    kaip gražu. Tiesiog nuostabi skulptūra. Kas gali būti gražiau? Tikra miestelio puošmena. Ačiū auksarankiui skulptoriui!

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.