Ryt minėsime mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimo 32-ąsias metines. Valstybinės šventės proga Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks šventiniai renginiai. Didžiąją gatvę papuoš instaliacija „Laisvės vėjo malūnėliai“.

„Vėjo malūnėliai yra Kovo 11-osios simbolis. Norėjosi, kad prie šventės prisidėtų kuo daugiau kraštiečių, todėl paskelbėme akciją „Šventę kurkime kartu“ ir pakvietėme gaminti vėjo malūnėlius. Labai džiaugiamės, kad prie akcijos labai aktyviai prisideda mokyklų, darželių, nevyriausybinių organizacijų, kultūros įstaigų ir įvairios kitos bendruomenės. Jau pagaminta keli tūkstančiai malūnėlių, iš jų bus sukurta instaliacija, kuria miestelėnai galės pasigrožėti penktadienį, nuo 12 val. Didžiojoje gatvėje. Nuo 17 val. šioje gatvėje bus atidaryta speciali erdvė, kurioje visi norintys kėdainiečiai taip pat galės pasigaminti po vėjo malūnėlį bei nusinešti jį į šventinį koncertą Didžiosios Rinkos aikštėje.

Šventei gaminami ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavų spalvų malūnėliai. Tokiu būdu solidarizuojamės su karo baisumus išgyvenančia Ukraina ir linkime, kad ji, kaip ir Lietuva, būtų laisva“, – apie Kėdainių kultūros centro inicijuotą akciją kalbėjo šio centro renginių režisierė Daiva Urbonienė.

Šventė tęsis visą dieną

Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai prasideda jau nuo 10 val. Prie Kėdainių rajono savivaldybės bus iškilmingai pakelta Lietuvos Respublikos vėliava.

11 val. Šv. Jurgio bažnyčioje bus aukojamos šventos mišios už nepriklausomą Lietuvą ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus, o po šventų mišių bažnyčioje koncertuos Josvainių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Pilkos stygos“.

12.30 val. Kauno gatvės kapinėse pagerbsime Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Povilo Aksomaičio atminimą.

18 val. Didžiosios Rinkos aikštėje vyks šventinis koncertas, kuriame dalyvaus muzikuojantis Kėdainių jaunimas, dainininkė, aktorė Kristina Radžiukynaitė-KAYRA, „X faktoriaus“ finalistas, reperis Gvidas Ropė-R. GUIDO ir elektroninės muzikos atlikėjas GIRIŲ DVASIOS.

Kovo 12 d. 13 val. Kėdainių kultūros centre bus rodomas kino filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ (rež. Sergey Loznitsa). Amžiaus cenzas – N-7, jaunesniems būtina suaugusiojo palyda.

Kartu švęskime LAISVĖS VĖJO PAVASARĮ!

Beje, šventiniai Kovo 11-osios renginiai vyks visame rajone. Ateikite, dalyvaukite!

„Kėdainių mugės“ ir Kėdainių kultūros centro inf.

Kėdainių kultūros centro facebook nuotrauka

Panašios naujienos