Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Kėdainių rajone bus paminėta įvairiais renginiais: didesnėse ir mažesnėse bendruomenėse vyks šventiniai minėjimai, koncertai, bus atidaromos parodos, kuriamos instaliacijos, vyks ir pėsčiųjų žygis.

Kovo 11-ajai skirto žygio metu bus pagerbtas ir Nepriklausomybės Akto signataro P. Aksomaičio atminimas.
(„Kėdainių mugės“archyvo  nuotr.
)

Simbolinis žygis, skirtas Nepriklausomybės atkūrimui pažymėti, Kėdainiuose vyko ir pernai. Tąsyk dalyvavo per 300 kėdainiečių, tad nuspręsta tai pakartoti ir šiemet.

„Praėjusiais metais maršrutas buvo trumpesnis, ėjome apie 8 kilometrus. Startavome Didžiosios Rinkos aikštėje, į kurią ir sugrįžome apsukę Kėdainius.

Šįkart trąsa bus ilgesnė, sudarys truputį daugiau nei 11 kilometrų. Kovo 11 d. 12 val. kviečiame visus susirinkti prie Kėdainių arenos. Čia bus maršruto pradžia ir pabaiga. Nuo arenos eisime link Kauno gatvės kapinių, kur pagerbsime Nepriklausomybės Akto signataro Povilo Aksomaičio atminimą. Praėję Kauno gatve, suksime į Aruodų gatvę, link „Moki-veži“ ir J. Basanavičiaus gatve vėl grįšime prie arenos, kur žygeivius su karšta kareiviška koše pasitiks Kėdainių P. Lukšio 205-osios šaulių kuopos atstovai. Tai bus šių metų naujiena“, – būsimo žygio detales atskleidžia Kėdainių sporto centro renginių organizatorė Simona Tilūnaitė.

Atsipūsti po žygio bus galima arenoje vyksiančiame šventiniame koncerte, kur nuo 15 val. koncertuos Kėdainių miesto ir rajono vaikai bei jaunimas.

Žygis bus su tautine atributika

Pasak organizatorių, kiekvienas žygyje dalyvausiantis žmogus nuo mažo iki senjoro gaus po atminimo ženklelį. Žygeiviai, kaip ir pernai, pasikeisdami neš valstybinę vėliavą, tautine atributika gali pasipuošti ir kiekvienas norintis.

„Pernai tikrai buvo žygeivių, kurie dėvėjo trispalvės spalvomis puoštas kepures, šalikus, kai kas nešėsi mažas vėliavėles. Tą galima daryti ir šiemet.

Kvieskite artimuosius, gimines, draugus kartu prasmingai paminėti šalies Nepriklausomybės atkūrimo dieną! Renginys yra nemokamas ir išankstinė registracija nėra vykdoma.

Į žygį galima pasiimti ir savo augintinius. Tikimės, kad dalyvių bus ne mažiau nei pernai“, – sako S. Tilūnaitė.

Kadangi žygis truks ilgiau nei porą valandų ir laukia netrumpas, 11-os kilometrų kelias, organizatoriai ragina visus pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne, atsižvelgiant į oro sąlygas gal bus pravartu turėti lietpaltį ar skėtį.

Žygio pradžia – kovo 11 d. 12 val. prie Kėdainių arenos.

Panašios naujienos