Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad penktadienį patvirtintas koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytojui.

Kaip užsikrėtė pedagogė, epidemiologams dar nepavyko nustatyti. Atvejis priskiriamas prie tų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios – asmuo išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė J. Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik, apie tai, kad vienam iš įstaigos pedagogų patvirtintas koronavirusas, sužinota penktadienį. „Dar trečiadienį didžioji dalis mūsų progimnazijos darbuotojų tyrėsi greitaisiais koronaviruso testais, penkių atsakymai buvo teigiami“, – pasakojo įstaigos vadovė. Trečiadienį ir ketvirtadienį šiems darbuotojams atlikti papildomi molekuliniai tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad vienas iš penkių besityrusių darbuotojų užsikrėtęs koronavirusu. Kitų keturių darbuotojų atsakymai – neigiami.

Pasak progimnazijos direktorės, užsikrėtusi darbuotoja simptomų nejautė ir šiuo metu jaučiasi gerai. „Ji izoliavosi ir turės nedarbingumą. Progimnazija nedelsiant susisiekė su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir atliko visus numatytus veiksmus, nustatė kontaktinius asmenis“, – sakė T. Sotnik.

Progimnazija jau informavo 21 mokinio tėvus, kad jų vaikai dvi savaites mokysis namuose, nuotoliniu būdu. Paprašyta stebėti vaikų savijautą ir informuota, kaip elgtis, jei vaikai pasijus blogiau. „Žinoma, nerimaujame, tačiau labai tikimės, kad vaikai sėkmingai po dviejų savaičių grįš į mokyklą. Vaikai mokėsi mažomis grupelėmis, išlaikant saugų 2 metrų atstumą, mokytoja dėvėjo apsauginę veido kaukę. Patalpos buvo nuolat dezinfekuojamos. Tikimės, kad liga neplis“, – sakė progimnazijos vadovė.

Pasak jos, progimnazija laikosi visų galiojančių reikalavimų dėl COVID-19 prevencijos, o pedagogai nuolat vaikams akcentuoja saugaus atstumo išlaikymo ir kitų prevencinių priemonių svarbą.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.