Nuotolinio stebėjimo sistemos, leidžiančios fiksuoti, kaip naudojamasi tarnybiniu transportu, kur ir kada vykstama, įrengtos ir Kėdainių rajono savivaldybės automobiliuose. Tačiau ne visuose, o tik tuose, kuriais naudojasi seniūnijų socialiniai darbuotojai. Kada tokios sistemos bus sumontuotos ir kituose, taip pat rajono vadovų, automobiliuose – nėra aišku. Tad kol kas kontroliuojama, kaip tarnybiniu transportu naudojasi tik socialiniai darbuotojai.

Idėja kilo S. Grinkevičiui

Nuotolinio stebėjimo arba telemetrijos sistemos automobiliuose šiais laikais tampa įprastu reiškiniu. Jomis naudojasi ne tik privataus verslo struktūros, kurių vadovai nori žinoti, kur šiuo metu yra jų vairuotojai. Šiuolaikinės technologijos taip pat leidžia matyti ne tik važiavimo maršrutus ar buvimo vietą, bet ir kontroliuoti kuro sąnaudas.

Šios sistemos jau senokai įdiegtos į visus policijos, greitosios pagalbos automobilius. O tai leidžia efektyviai valdyti pajėgas; gavęs pranešimą apie nelaimę, budėtojas mato, kurie ekipažai yra arčiausiai.

Nuotolinio stebėjimo arba telemetrijos sistemos automobiliuose – šiais laikais tampa įprastu reiškiniu. Jomis naudojasi ne tik privataus verslo struktūros, kurių vadovai nori žinoti kur šiuo metu yra jų vairuotojai. Šiuolaikinės technologijos taip pat leidžia matyti ne tik važiavimo maršrutus ar buvimo vietą, bet ir kontroliuoti kuro sąnaudas.

Idėja šią įrangą įdiegti į savivaldybės darbuotojų naudojamus tarnybinius automobilius pirmąkart kilo į mero postą pirmą kartą tiesioginiuose rinkimuose išrinktam Sauliui Grinkevičiui.

„Šios technologijos, kurios dabar labai paplitusios bei atpigusios, jau seniai naudojamos versle. Pavyzdžiui, mano sūnus Domas, po universiteto baigimo dirbdamas Didžiojo Britanijoje pasakojo sulaukęs vadovo pastabos, jog tarnybiniu automobiliu važinėja pernelyg ekspresyviai, sunaudoja daugiau kuro nei įprasta. Pasirodo, automobilyje veikė ne tik kuro sąnaudas, bet ir greitį, ir maršrutus fiksuojantys prietaisai“, – pasakojo kadenciją baigęs rajono meras S. Grinkevičius.

Aplankė šeimą ar ne? Atsakymas – stebėjimo sistemoje

Pasak buvusio rajono vadovo, jam kilo mintis. Jeigu šios sistemos yra pigios bei daug ką galinčios, kodėl gi jų neįdiegus ir savivaldybės automobiliuose ?

„Pirmiausia jas nusprendėme sumontuoti naujuose automobiliuose, kuriuos savivaldybė įsigijo pačioje pradžioje. Tai rajono seniūnijų socialiniams darbuotojams skirti „Peugeot“. Mūsų tikslas – ne sekti darbuotojus, bet stebėti kuro sąnaudas ir jų poreikius. Juk kaimiškose vietovėse, kur atstumai nėra maži, šeimas lankantiems socialiniams darbuotojams nuvažiuoti reikia iš tiesų nemažai“, – sakė S. Grinkevičius.
Anot kadenciją baigusio rajono vadovo, automobilių stebėjimo sistema leidžia tam tikrais atvejais išspręsti ginčytinas situacijas. O tai padaryti nėra sunku, nes fiksuojami automobilio maršrutai, laikas ir data.

„Socialinių darbuotojų funkcijos susijusios su tam tikra rizika. Todėl kilus ginčui, ar buvo aplankyta viena ar kita rizikos grupei priskiriama šeima, galima pasižiūrėti, kur konkrečiu metu vyko tarnybinis automobilis“, – minėjo S. Grinkevičius.

Idėja – sistemas sumontuoti visuose automobiliuose

Skirtingai nei privačiame versle, šias sistemas į savo naudojamus automobilius savivaldybei įdiegti nebuvo taip paprasta. Buvo skelbiamas viešųjų pirkimų konkursas, o jo procedūros šiek tiek užtruko.

Kol kas nuotolinio stebėjimo sistemos veikia tik dešimtyje socialinių darbuotojų naudojamų automobilių, tačiau dabartinis rajono vadovas Valentinas Tamulis rengiasi tęsti savo pirmtako Sauliaus Grinkevičiaus pradėtus darbus ir stebėjimo sistemas planuoja sumontuoti visuose savivaldybei priklausančiuose automobiliuose.

Todėl baigiantis S. Grinkevičiaus kadencijai nuotolinio stebėjimo sistemos veikė tik 10 socialinių darbuotojų naudojamuose automobiliuose.

„Mano mintis buvo šią įrangą įdiegti visuose be išimties savivaldybės automobiliuose. Taip pat ir tuose, kuriais naudojasi vadovai. Pirmiausia tam, kad nekiltų piktnaudžiavimo jais pagundų, kad, reikalui esant, būtų galima lengvai patikrinti, kas ir kur vyko tarnybiniu transportu.

Manau ir tikiu, jog dabartiniai savivaldybės vadovai šią idėją tęs toliau. Juolab kad šiuo keliu eina nemažai šalies savivaldybių bei kitų valstybės institucijų“, – vylėsi S. Grinkevičius.

Lėšų šiais metais nenumatė, bet darbus tęsti nori

Ar bus tęsiama S. Grinkevičiaus iniciatyva visą savivaldybės tarnybinį transportą aprūpinti šiuolaikinėmis stebėjimo sistemomis?

Šį klausimą uždavus dabartinio rajono mero Valentino Tamulio patarėjai ryšiams su visuomene Jorūnei Liutkienei, gautas atsakymas nenudžiugino.

„Į kitus savivaldybės naudojamus automobilius stebėjimo ir kontrolės sistemos įrangos montavimui 2019 metų pirkimo plane nėra numatytos lėšos“, – atsakė mero V. Tamulio patarėja.

Visgi ji paminėjo, kad dabartinis rajono vadovas rengiasi tęsti savo pirmtako S. Grinkevičiaus pradėtus darbus.

„Rajono meras V. Tamulis jau yra paprašęs surinkti jam informaciją apie galimybes įmontuoti telemetrines kontrolės sistemas ir į kitus savivaldybės automobilius, paskaičiuoti galimą viso projekto kainą, išsiaiškinti galimybes montuoti tokius įrenginius automobiliuose atsižvelgiant į sutarties sąlygas“, – akcentavo mero atstovė ryšiams su visuomene.

Ji taip pat paminėjo, kad dabartinis meras jam priskirtu tarnybiniu automobiliu naudojasi atsakingai ir į namus nei po darbo, nei į darbą nevažinėja.

„Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis šiuo metu nesinaudoja jokiu tarnybiniu automobiliu“, – teigė rajono mero atstovė.

Panašios naujienos