Tarybos posėdyje Kontrolės komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius apžvelgė praėjusius metus ir politikams pristatė veiklos ataskaitą. Prieš posėdį tarybos na­riams buvo pateikti ir per metus vykusių posėdžių protokolai.

Per metus Kontrolės komitetas posėdžiavo šešis kartus ir aptarė 34 klausimus. „Manau, kad komitetas dirbo produktyviai. Gaila, kad net trijuose posėdžiuose teko vis grįžti prie to paties klausimo – Skongolio gatvės 23A nuomininkų skolų už komunalinius mokesčius.

„Situaciją pavyko išsiaiškinti ne iki galo. Skolos sumažėjo, tačiau negalėjome sužinoti informacijos, kokia situacija yra sausio 1 dieną. Mes šios informacijos prašėme, tačiau savivaldybės administracija jos nesugebėjo pateikti, ir šiandien to negaliu pasakyti, nors atsakymą turėjome gauti jau prieš du mėnesius. Norėčiau pasakyti, kad administracija turėtų pateikti informaciją, kurios prašo komitetas“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Savivaldybės administracijai Kontrolės komiteto pirmininkas turėjo priekaištų dėl Mėtos gatvės tvarkymo darbų. (R. Valionio nuotr.)

Komiteto pirmininkas atkreipė dėmesį į vykstančius rangos darbų konkursus. Juose dalyvavo daugiau nei 30 įmonių, tačiau didžiuosius rangos darbų konkursus laimėjo trys: „Man tai pasirodė keistoka. Savivaldybės administracijos direktoriaus atsakymas buvo paprastas: pasiūlyta geriausia kaina. Bet, mano supratimu, tik trys įmonės yra mažokai. Šiemet vėl tęsim tokių konkursų stebėseną ir ar tokios tendencijos, kai kelios įmonės laimi didžiausią sumą pinigų, kartojasi.“

Kontrolės komitetas domėjosi Tarybos narių atlygiu, o komitete dėl to kilo nemenka diskusija. Pasak S. Grinkevičiaus, kai kurie komiteto nariai svarstė, kam to reikia.

„Aš galvoju, kad iš tiesų reikia, ir kad reikės šiemet taip pat pasižiūrėti. Nėra aiškumo ir aptakiai įvardyta, už ką tarybos nariai gauna atlygį: už komitetų darbą, darbą komisijose. Tačiau buvo atvejis, kai viena tarybos narė gavo atlygį už tai, kad dalyvavo mokymuose. Kreipėmės į merą, prašydami paruošti aiškią tvarką, už ką tarybos nariams mokamas atlygis. Deja, bet iki pat šios dienos mes neturime šios informacijos. Yra tik abstraktus bendrasis potvarkis“, – tarybos posėdyje kalbėjo S. Grinkevičius.

Komiteto pirmininkas atkreipė dėmesį į vykstančius rangos darbų konkursus. Juose dalyvavo daugiau nei 30 įmonių, tačiau didžiuosius rangos darbų konkursus laimėjo trys: „Man tai pasirodė keistoka.“

Savivaldybės administracijai Kontrolės komiteto pirmininkas turėjo priekaištų dėl gatvės Saviečiuose tvarkymo darbų. Pasak S. Grinkevičiaus, ėmus domėtis jos tvarkymu buvo teigiama, kad viskas yra gerai ir darbai atlikti kokybiškai, tačiau, nuvykus į vietą, paaiškėjo, kad ne.

„Darbai buvo atlikti labai nekokybiškai, po to įsikišo kontrolės komitetas. Tada situacija pasikeitė. Man keista, kai administracijos vadovas iš pradžių teigia, kad viskas kokybiška ir jūs nesikabinėkit. Taip negalima elgtis. Visų pirma, jūs turėjote būti atsakingi, o ne komitetas. Tokie momentai nėra labai malonūs.

Apibendrinant – komiteto darbą vertinčiau gerai, dirbame aktyviai, domimės daug, kartais būna net ir priekaištų, ar reikia vieną ar kitą klausimą svarstyti? Bet mes, manau, privalome – ir kaip tarybos nariai, ir kaip Kontrolės komitetas. Šiemet darbus tęsime toliau taip pat aktyviai ir produktyviai, o tai bus naudinga ir Kėdainių savivaldybei, ir kėdainiškiams.“

Kėdainių mugės“ inf.