Šią savaitę posėdžiavęs Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas paskutinį kartą aptarė pastato Skongalio g. 23A patalpų nuomos apskaitos problemas.

Dabar savivaldybės kontrolierės paprašyta pasidomėti tarybos narių atlyginimais. Tai nepatiko rajono valdančiųjų lyderei.

Galutinius sprendimus priims taryba

Didelio rezonanso visuomenėje ir žiniasklaidoje sulaukė įtarimų dėl korupcijos sukėlęs patalpų nuomos Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiose patalpose Skongalio g. 23A tyrimas. Metus užtrukęs tyrimas išryškino veikusios schemos detales ir veikėjus. Dar keletą duomenų savivaldybės administracija turi pateikti komitetui ir tyrimas bus baigtas.

Kontrolės komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius pranešė, kad tyrimo išvados bus paruoštos ir pateiktos savivaldybės tarybai svarstyti gegužę.

Ko baiminasi N. Naujokienė?

Kontrolės komiteto nariai S. Grinkevičius ir Adelė Štelmokienė iškėlė klausimą dėl savivaldybės tarybos narių atlyginimų apskaičiavimo tvarkos skaidrumo. Jie komitetui pasiūlė kreiptis į savivaldybės kontrolieriaus tarnybą dėl informacijos pateikimo.

Tarybos narių atlyginimų klausimas suneramino valdančiųjų frakcijos taryboje vadę, taip pat Kontrolės komiteto narę, Nijolę Naujokienę.

Vis dėlto S. Grinkevičiaus, A. Štelmokienės ir Indrės Fiodorovos balsai nulėmė sprendimą įpareigoti savivaldybės kontrolierę atlikti analizę ir pateikti informaciją dėl tarybos narių atlyginimų apskaičiavimų tvarkos. N. Naujokienė balsavo prieš šį sprendimą.

Kiek kainuoja „visuomenininkai”?

Tarybos nariai, iki tol dirbę visuomeniniais pagrindais, nuo praėjusių metų lapkričio už darbą taryboje gauna valandinį atlyginimą. Atlyginimų mokėjimas tarybos nariams buvo valdančiųjų nulemtas.

Kėdainių rajono valstiečių ir žaliųjų frakcija šių atlyginimų atsisakė, o frakcija „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ tuos atlyginimus skiria labdarai.

Kontrolės komitetui gavus informaciją apie tarybos narių atlyginimus, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja jų išrinktieji sužinos ir „Kėdainių mugės“ skaitytojai.

2 Responses

  1. Olga

    O ko Nijolei nervintis, gal per daug su savo šutve uždirba, juk negaila, čia visų mokesčių mokėtojų pinigai, visi jie tokie šaunuoliai Tamulio komanda, juk puikiai nubalsavo.Ot tai taryba, kitas – Dangiras nubalsavo šiandien į priekį už sprendimo projektus, nes skubejo palikti posėdį. O kaip tada su atlyginimu?

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.