Didžiausių žiemos švenčių maratonas jau eina į pabaigą, tad dažnam miestiečiui kyla klausimas – kur dėti kalėdinę eglutę, puošusią ir džiuginusią per šventes? Išmesti į atliekų konteinerį, padėti šalia, o gal tiesiog sudeginti lauke?

Komunalines paslaugas Kėdainiuose teikiančios bendrovės „Skongalis“ vadovas Laurynas Kazlauskas ragino kraštiečius būti tvarkingus ir kalėdinių eglučių nemėtyti kur papuola, bet laikytis tvarkos.

„Miestiečiai eglutes gali mesti į didžiuosius, žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius, kurie pastatyti visame mieste. Žinoma, suprantu, kad ne visi galės iki šių didžiųjų konteinerių atnešti savo eglutes, todėl norėčiau paraginti gyventojus eglučių nemesti kur papuola, o tvarkingai jas sudėti šalia buitinių atliekų konteinerių. Tik svarbu, kad žmonės nemestų eglučių į pačius konteinerius“, – informavo L. Kazlauskas.

Pašnekovas sakė, kad eglutės nuo konteinerių bus pradedamos surinkti jau nuo kitos savaitės – nuo pirmadienio. „Įsipareigojame eglutes vežti beveik mėnesį. Tiesa, pirmosiomis savaitėmis nuo konteinerių jas rinksime kiekvieną dieną, vėliau – pagal poreikį. Taigi, kalėdinės namų puošmenos tikrai nesimėtys po miestą“, – sakė L. Kazlauskas.

Vėliau surinktosios eglutės bus išvežtos į kompostavimo aikštelę ir vėliau sudegintos kaip biokuras.

Labai svarbu įsidėmėti, kad mesti eglutes bei kitas žaliąsias atliekas į komunalinių atliekų konteinerius yra griežtai draudžiama. Išmetus kalėdines eglutes tam neskirtose vietose, gyventojams gali grėsti piniginės baudos.

Žaliųjų atliekų išmetimui pastatyti 5 m³ talpos konteineriai yra prie Kęstučio g. 9, P. Lukšio g. 2, Josvainių g. 41, Respublikos g. 42, Šėtos g. 91, Melioratorių g. 13 namų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.