Didžiausių žiemos švenčių maratonas jau eina į pabaigą, tad dažnam miestiečiui kyla klausimas – kur dėti kalėdinę eglutę, puošusią ir džiuginusią per šventes? Išmesti į atliekų konteinerį, padėti šalia, o gal tiesiog sudeginti lauke?

Komunalines paslaugas Kėdainiuose teikiančios bendrovės „Skongalis“ vadovas Laurynas Kazlauskas ragino kraštiečius būti tvarkingus ir kalėdinių eglučių nemėtyti kur papuola, bet laikytis tvarkos.

„Miestiečiai eglutes gali mesti į didžiuosius, žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius, kurie pastatyti visame mieste. Žinoma, suprantu, kad ne visi galės iki šių didžiųjų konteinerių atnešti savo eglutes, todėl norėčiau paraginti gyventojus eglučių nemesti kur papuola, o tvarkingai jas sudėti šalia buitinių atliekų konteinerių. Tik svarbu, kad žmonės nemestų eglučių į pačius konteinerius“, – informavo L. Kazlauskas.

Pašnekovas sakė, kad eglutės nuo konteinerių bus pradedamos surinkti jau nuo kitos savaitės – nuo pirmadienio. „Įsipareigojame eglutes vežti beveik mėnesį. Tiesa, pirmosiomis savaitėmis nuo konteinerių jas rinksime kiekvieną dieną, vėliau – pagal poreikį. Taigi, kalėdinės namų puošmenos tikrai nesimėtys po miestą“, – sakė L. Kazlauskas.

Vėliau surinktosios eglutės bus išvežtos į kompostavimo aikštelę ir vėliau sudegintos kaip biokuras.

Labai svarbu įsidėmėti, kad mesti eglutes bei kitas žaliąsias atliekas į komunalinių atliekų konteinerius yra griežtai draudžiama. Išmetus kalėdines eglutes tam neskirtose vietose, gyventojams gali grėsti piniginės baudos.

Žaliųjų atliekų išmetimui pastatyti 5 m³ talpos konteineriai yra prie Kęstučio g. 9, P. Lukšio g. 2, Josvainių g. 41, Respublikos g. 42, Šėtos g. 91, Melioratorių g. 13 namų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.