Antradieniais ir ketvirtadieniais VšĮ Kėdainių PSPC pacientus iki 18 metų konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė gydytoja EGLĖ STEPONĖ.

Darbą pradeda nauja vaikų ir paauglių psichiatrė.

Darbą pradeda nauja vaikų ir paauglių psichiatrė.

Gydytoja atsako, dėl kokių sutrikimų reikėtų kreiptis į specialistą, kaip vyksta konsultacija bei koks laukia gydymas.

Dėl kokių sutrikimų galima kreiptis į vaikų ir paauglių psichiatrą?

Vaikai konsultuojami dėl depresijos, nerimo, aktyvumo ir dėmesio sutrikimų, elgesio problemų, įvairių baimių, mokymosi problemų. Taip pat kai vaikus ar paauglius ištinka krizinės situacijos (pavyzdžiui, smurtas, tėvų skyrybos, netektys ir kita). Kai vaikai jaučia galvos skausmus, nemalonius pojūčius pilvo srityje, o gydytojai tam neranda somatinių („kūniškų“) sutrikimų. Sunkesniais atvejais konsultuojami vaikai ar paaugliai dėl patiriamų psichozių ar šizofrenijos.

Ką turėtų žinoti vaikas, ateidamas pas specialistą?

Vaikui ar paaugliui turėtų būti paaiškinta, kad tai „kitoks“ gydytojas, nes konsultacijos metu kalbėsimės, piešime ar žaisime, čia nebus jokių adatų ar kitokių procedūrų. Ateidamas pirmajam vizitui vaikas gali atsinešti savo piešinius ar mėgstamą žaislą, prie kurio yra prisirišęs, taip sumažinant įtampą prieš vizitą.

Kaip vyksta konsultacija?

Konsultacijos metu iš pradžių susipažįstama su vaiku ir atlydėjusiu tėveliu ar globėju. Išsiaiškinamos pagrindinės problemos. Vėliau su kiekvienu (vaiku ir atlydėjusiu suaugusiuoju) situacija aptariama atskirai, o tada visi kartu ieškome bendrų sprendimo būdų. Kartais vaikai gauna namų užduočių, kurios kito vizito metu aptariamos, taip siekiama labiau suprasti vaiką ir jo problemą.

Koks gali būti skiriamas gydymas?

Medikamentų vaikams ir paaugliams tenka skirti pakankamai retai, kiek dažniau – homeopatinių ir augalinių preparatų. Dažnai rekomenduojamos psichologo konsultacijos vaikui ar visai šeimai.

Kokia kreipimosi tvarka?

Į vaikų ir paauglių psichiatrą galima kreiptis savarankiškai, be kitų gydytojų siuntimo. Registruotis galima Pediatrijos skyriaus registratūroje ar telefonu 8 347 61555.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

Panašios naujienos