Šiuo metu ieškoma, kas Kėdainių rajono savivaldybėje užims du laisvus postus – miesto seniūnijos seniūno bei Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo. Nors dokumentų priėmimas tik prasidėjo, pasigirdo įtarimų, esą informacija apie konkursus yra slepiama, nes nenorima konkurencijos. Savivaldybės atstovai žmones ramina, jog visa informacija – viešai prieinama, ją skelbia bei atrankas organizuoja Valstybės tarnybos departamentas.

Įtarimų sukėlė informacijos trūkumas

Konkursai į valstybės tarnybą, ypač į vadovaujančias pozicijas, neretai sukelia nemažai klausimų. Bene pagrindinis jų – ar egzistuoja galimybė neturint reikiamų pažinčių ir politinio palaikymo laimėti konkursą.

Panašų nuogąstavimą išsakė vienas „Kėdainių mugės“ skaitytojų, atsiuntęs redakcijai šį laišką:

„Prašau paviešinkit informaciją vietinėj spaudoj apie paskelbtus konkursus į Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo ir į Kėdainių miesto seniūnijos seniūno postus ir nurodykit, kokių reikalavimų reikia, kad kuo daugiau žmonių sužinotų ir galėtų dalyvauti, jei jų kompetencijos leidžia.

Nes Kėdainių rajono savivaldybės interneto puslapyje ši informacija galimai slepiama ir norima, kad postus užimtų laikinai einantys vedėjo pareigas specialistai ir nebūtų konkurencijos.

Paskelbta tik tų konkursų informacija, į kuriuos dokumentai jau nebepriimami, nes pasibaigęs 10 dienų terminas.

Nesuprantama, kodėl XXI a. vengiama išsirinkti geriausią tos srities specialistą, labiausiai galintį padėti mūsų kraštui, o mėginama prastumti bet ką.“


Informaciją skelbė, bet sutriko tinklapio veikla

Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Dalius Ramonas patikslino, jog atrankas vykdo ne savivaldybė, o Valstybės tarnybos departamentas.

Pasak D. Ramono, būtent ši institucija skelbia visus duomenis apie vykstančius konkursus, nurodo ir reikalavimus, kurie keliami pretendentams.

Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Dalius Ramonas teigė, kad atrankas į laisvus Kėdainių miesto seniūnijos seniūno bei Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo postus atrankas vykdo ne savivaldybė, o Valstybės tarnybos departamentas.


Pačios savivaldybės vaidmuo šiame procese – minimalus, atrankos komisijoje dalyvauja tik vienas jos atstovas, kai visi kiti komisijos nariai – Valstybės tarybos departamento specialistai.

Kiti rajono savivaldybės atstovai minėjo, kad informacija apie vykstančius konkursus ir prasidėjusį dokumentų priėmimą buvo paskelbta. Tačiau platesniam jos paviešinimui kelią užkirto techninės problemos – jau kuris laikas sutrikusi savivaldybės interneto svetainės kedainiai.lt veikla.

Dokumentus pateikti galima iki liepos 3 dienos

„Kėdainių mugei“ patikrinus Valstybės tarnybos departamento portale viešinamą informaciją, čia iš tiesų esama dviejų skelbimų apie konkursus. Vienas jų – Kėdainių miesto seniūnijos seniūno, o kitas – Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo pareigoms užimti. Šios pareigybės atsilaisvino vienam valdininkų palikus darbą, o kitą išrinkus rajono meru.

Savivaldybės atstovai minėjo, kad informacija apie vykstančius konkursus ir prasidėjusį dokumentų priėmimą buvo paskelbta. Tačiau platesniam jos paviešinimui kelią užkirto techninės problemos – jau kuris laikas sutrikusi savivaldybės interneto svetainės KEDAINIAI.LT veikla.

Abu šie skelbimai publikuoti praėjusią savaitę, birželio 18 dieną. Pasak Valstybės tarnybos departamento atstovų, kandidatuoti ir pateikti dokumentus galima per 10 darbo dienų. Galutinis terminas, norint kandidatuoti į laisvas pareigas savivaldybėje – liepos 3 diena.

Skelbiama, jog Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo atlyginimas – 10,5 pareiginės algos koeficientų. O tai – 1 tūkst. 816,5 euro prieš mokesčius.
Miesto seniūnui numatyta kiek kuklesnė alga, ji siekia 1 tūkst. 634, 85 eurus prieš mokesčius.

Tačiau atlyginimas šiems valdininkams gali ženkliai padidėti. Įstatymai numato, jog už vienerius valstybės tarnyboje išdirbtus metus alga didėja 1 proc.

Reikalavimai seniūnui: mokėti bendrauti, dirbti su kompiuteriu ir vairuoti


Tačiau norint tapti naujuoju Kėdainių seniūnu vien ketinimų nepakanka. Būtina atitikti reikalavimus, kuriuos įsakymu nustatė savivaldybės administracijos direktorius.

Esminis kriterijus – būti įgijus aukštąjį, universitetinį arba koleginį išsilavinimą, taip pat – 3 metų bendrąją darbo patirtį ir 1 metų darbo patirtį viešojo administravimo srityje.

Kiti reikalavimai būsimajam seniūnui – išmanyti teisės aktus, valstybės ir savivaldos funkcionavimą bei darbo teisę.

Taip pat nurodoma, jog būsimasis seniūnas turi laikytis viešosios etikos normų ir standartų, sugebėti bendrauti su gyventojais, mokėti naudotis kompiuteriu, išmanyti dokumentų rengimo taisykles ir kalbos kultūrą.

Dar vienas reikalavimas kandidatuojant į šį postą – privalu turėti vairuotojo pažymėjimą. Tiesa, čia nenurodoma, kokios kategorijos jis turėtų būti. Tad teoriškai tiktų ir pačios žemiausios, A kategorijos pažymėjimas, leidžiantis vairuoti motociklą.

Vedėjui vairuoti nereikia, gali tekti dirbti su paslaptimis

Savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjui keliami iš esmės panašūs reikalavimai, kaip ir seniūnui.

Privalu būti įgijus aukštąjį išsilavinimą, tačiau nurodoma, kad jis atitiktų būsimo darbo pobūdį, būtų ekologijos arba aplinkosaugos srities.
Taip pat – turėti 3 metų bendrąją darbo patirtį ir 1 metų darbo patirtį viešojo administravimo srityje, išmanyti įstatymus, mokėti dirbti kompiuteriu, gebėti analizuoti informaciją, rengti išvadas ir t.t.

Dar vienas, išskirtinis reikalavimas – atitikti kriterijus, būtinus gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima grifu ,,Slaptai“.

Kitaip tariant, gauti šio leidimo pretendentams nereikia, tačiau būtina suvokti, jog laimėjus konkursą lauks asmens patikimumo tikrinimo procedūra.

Plačiau susipažinti su reikalavimais kandidatams ir bei pateikti prašymą dalyvauti konkurse, galite paspaudę šią nuorodą: http://portalas.vtd.lt/lt/vtdtemplatevtdkonkursai-319-319.html

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Virginija

    Kokie čia reikalavimai seniūnui, anot Muges tikrai labai dideli, gal užtektų tik vairuotojo pažymėjimo B kategorijos ir mokejimo bendrauti, na tai tada būtų skaidru 🙂
    Kur ritasi rajono laikraštis? Parašykite ką nors gero, o ne pamazgas pilkyte nepagristai, kas atstovauja liberalu viešiesiems ryšiams, ar jie baigė kokius mokslus. GĖDA už tokią purvaisklaidą, fui nebeskaitysiu ir nebepirksiu, pereinu į Rinkos Aikštę.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.